macOS Catalina

Nový systém macOS Catalina nám umožní využívať iPad ako sekundárny displej

iOS 13, watchOS 6, iPadOS a macOS Catalina. Spoločnosť Apple nám neukázala iba vynovený operačný systém pre smartfóny, hodinky či tablety, ale aj pre počítače.

iOS 13, watchOS 6, iPadOS a macOS Catalina. Spoločnosť Apple nám neukázala iba vynovený operačný systém pre smartfóny, hodinky či tablety, ale aj pre počítače, ktorý premení zosynchronizovaný iPad na sekundárny displej. Čo všetko je teda nové?

Tú najzaujímavejšiu inováciu reprezentuje funkcionalita Sidecar. Keď ju využijeme, z iOS, resp. iPadOS tabletu sa stane druhá obrazovka, vďaka čomu nám zjednoduší multitasking. Od toho momentu budete mať k dispozícii ďalšiu pracovnú plochu, kde spustíte aplikácie s nevyhnutnou kompatibilitou. Ak si teda nerozumejú s používateľským prostredím tabletu, tak príliš nepochodíme.

macOS Catalina
macOS Catalina a jeho nová funkcionalita Sidecar

Z legendárnej aplikácie iTunes sa zase stala kombinácia troch služieb, pretože po novom obsahuje ako Apple Music, tak aj Apple TV a Apple Podcast. Ako navyše podotýka TechSpot, video obsah si pozrieme i v jemnom 4K rozlíšení.

Integrácia ale prebehla aj medzi Find My iPhone a Find My Friends, ktoré sú v macOS Catalina jednou aplikáciou. Tá nesie názov Find My a pribudla jej možnosť lokalizovať stratený počítač aj vtedy, keď je práve offline.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Apple okrem iného oznámil aj to, že pracuje na unifikácii aplikácií pre všetky softvérové platformy. Preto sprístupnil vývojárom nový nástroj, aby im uľahčil prácu. Keď ho využijú, ich diela budú kompatibilné s iOS, iPadOS a aj s macOS.

Systém macOS Catalina si stiahneme a nainštalujeme počas júla. Zatiaľ je k dispozícii iba verzia pre vývojárov softvéru.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať