iOS 13

iOS 13 oficiálne: Tešte sa na tmavý režim aj rýchlejšie spúšťanie aplikácií!

Okrem watchOS 6 uzrel svetlo sveta i nový operačný systém iOS 13. Počas WWDC 2019 padla reč i na plnohodnotné používateľské prostredie v tmavom kabáte.

Okrem watchOS 6 uzrel svetlo sveta i nový operačný systém iOS 13. Počas WWDC 2019 padla reč na plnohodnotné používateľské prostredie v tmavom kabáte, rýchlejšie spúšťanie aplikácií a aj na pohotovejšiu funkcionalitu Face ID, ktorá by mala po novom fungovať až o 30 percent rýchlejšie.

To však ani zďaleka nie je všetko. Apple si totiž tento rok pripravil naozaj bohatú nádielku softvérových noviniek.

Okrem tmavého režimu sa v ešte čerstvom iOS 13 môžeme tešiť aj na kompletne prerobenú aplikáciu Mapy, kde pribudlo niečo, čo možno prirovnať ku klonu funkcie Street View od internetového giganta Google. Funkcia Login with Apple zase zjednoduší registráciu či prihlasovanie do online služieb a ak niekto so svojim iPhonom natáča videá, tak ho nepochybne poteší i pridanie nástroja na ich úpravu. Rovnako ale stojí za zmienku pridanie podpory pre herné ovládače od PlayStation alebo Xboxu.

Tmavý režim

Dlho žiadaný tmavý režim má dosah na všetky súčasti operačného systému iOS, a to vrátane notifikácií, doku v spodnej časti obrazovky alebo aplikácií z dielne Apple. Dá sa preto konečne označiť za plnohodnotný.

https://www.youtube.com/watch?v=E5Jg4Wm9b7o

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Plnohodnotná je ale po novom aj základná softvérová klávesnica, ktorej pribudla stará známa funkcionalita Swipe. Pomalé stláčanie tlačidiel tak nahradí rýchly pohyb prsta po displeji. Písmenká alebo čísla, kde sa na chvíľu zastaví, poslúžia k tomu, aby vďaka nim smartfón zistil, o aké slovo nám išlo. Keď sa k nemu dopátra, automaticky ho doplní do textu.

Aplikácia Upozornenia

Medzi dôležitými novinkami v iOS 13 figuruje tiež prekopaná aplikácia Upozornenia, ktorá dostala vynovený kabát a asistenciu umelej inteligencie. Jej úloha tu tentokrát spočíva v navrhovaní čo najideálnejšieho času a dátumu pri vytváraní nového upozornenia. Najskôr ju ale musíme naučiť priebeh nášho denného harmonogramu. Čím viac nás totiž bude poznať, tým viac bude presnejšia.

Aktualizácia na iOS 13 dorazí do súčasných iOS smartfónov po predstavení iPhone 11 a jeho cenovo dostupnejšieho súrodenca niekedy v septembri.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať