Huawei P30

Huawei sa bráni: Neobmedzili sme výrobu telefónov, fungujeme ako doteraz

Počas uplynulých dní obletela svet správa, že Huawei zredukoval vyrábané množstva mobilných telefónov. Všetko vraj kvôli klesajúcemu dopytu.

Počas uplynulých dní obletela svet správa, že gigant Huawei zredukoval vyrábané množstvá svojich mobilných telefónov. Všetko vraj kvôli klesajúcemu dopytu, v čom mali mať prsty sankcie Spojených štátov amerických. Pravda je však nakoniec úplne iná.

Informácie, za ktorými stáli bližšie nešpecifikované zdroje z dodávateľského reťazca, neboli totiž až tak blízko k realite, ako sa zdroje domnievali. Vyplýva to z oficiálneho vyjadrenia výrobcu spotrebnej elektroniky, na čo upozornil web TechSpot.

Huawei tvrdí, že fungujú, ako doteraz. Výroba smartfónov vo fabrike spoločnosti Foxconn teda prebieha bez akýchkoľvek obmedzení. Či sa to v neďalekej budúcnosti zmení, nevieme, no ak obchodná vojna neutíchne, existuje pomerne veľká šanca, že áno.

“Huawei odmieta tieto tvrdenia. Úroveň našej globálnej produkcie neprešla žiadnou zmenou a ani žiadnymi drobnými úpravami,” uviedol hovorca čínskeho giganta, ktorý sa kvôli nezhodám medzi Čínou a USA ocitol v nemalých problémoch.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Tieto problémy môžu postupom času vyústiť až do bodu, kedy bude výrobca donútený zabudnúť na plnohodnotný Android so službami od Google. Pokiaľ sa nadchádzajúce mesiace situácia neupokojí, vyprší mu dočasná licencia a potom príde rad na plán B, čo znamená príchod vlastného operačného systému s náhradou za Google Play Store. Novinka by sa mala volať Ark OS a mala by si rozumieť s Android aplikáciami.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať