bez dotykov

Google Pixel 4: Ovládanie bez dotykov, True Tone technológia a zmena v dizajne

Google Pixel 4 ako nová vlajková loď spoločnosti Google bude predstavený až niekedy v októbri tohto roka. V jeho útrobách by sa ale podľa najnovších správ mohol okrem bežných komponentov nachádzať aj špeciálny čip pre ovládanie bez dotykov.

Google Pixel 4, ako nová vlajková loď spoločnosti Google, bude predstavený až niekedy v októbri tohto roka. V jeho útrobách by sa ale podľa najnovších správ mohol okrem bežných komponentov nachádzať aj špeciálny čip pre ovládanie bez dotykov.

Čip Google vyvíja už niekoľko rokov a celý projekt je známy pod označením Soli. Novú technológiu spoločnosť dokonca prezentovala na konferencii Google I/O, ktorá sa konala v roku 2015.

Čip má veľkosť nechtu a ide o akýsi inteligentný radar, ktorý dokáže rozpoznať rôzne gestá rúk a prstov. To zvládne napríklad aj taký obyčajný fotoaparát, no čip Soli je vyvíjaný priamo pre tieto potreby s dôrazom na spoľahlivosť, presnosť a rýchlosť rozpoznávania.

Podľa neúplných reťazcov v zdrojovom kóde nového OS Android 10 Q Beta by mohla nová technológia slúžiť minimálne pre ovládanie hlasitosti médií alebo napríklad pre preskočenie skladby v hudobnej aplikácii. Všetko bez jediného dotyku, len gestom ruky.

google pixel 4

Niečím podobným je vybavený aj LG G8 ThinQ. Systém Air Motion dokáže rozpoznať užívateľa na základe dlane ruky, čo nahrádza odtlačok prsta či rozpoznávanie tváre. Bez dotykov sa tiež dajú ovládať niektoré funkcie smartfónu. Inžinieri pre tieto potreby ale používajú predný fotoaparát, resp. ToF senzor. Podľa niektorých recenzií však celý systém nepracuje zrovna ukážkovo.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok
project soli
Foto: Project Soli

V rámci čerstvej dávky dohadov sa tiež spomína ekvivalent k technológii Apple True Tone, ktorá automaticky nastavuje vyváženie bielej na základe okolitého svetla. Jednoduchá, no účinná funkcia vylepšuje zážitok zo sledovania a čítania obsahu na obrazovke zariadenia.

google pixel 4
Foto: Mishaal Rahman

Ak má okolité svetlo vyššiu teplotu farieb, napríklad pri západe slnka, obrazovka smartfónu sa môže javiť ako modrá. Pokiaľ zariadenie vyváži bielu na základe tohto svetla, zobrazenie obsahu bude konzistentné a prirodzené za každých okolností.

Google Pixel 4 možno nebude vyzerať tak, ako predpovedali prvé špekulácie, z ktorých vznikli rozhodne podarené vizualizácie. Najnovší render, alebo skôr silueta, zobrazuje novú vlajkovú loď s veľkým „schodom“ v tvare štvorca, v ktorom majú byť umiestnené zadné fotoaparáty.

google pixel 4
Foto: OnLeaks

Podobný dizajn majú mať aj nové smartfóny iPhone, ktoré budú predstavené na jeseň.

Snáď ide iba o jeden z konštrukčných návrhov, ktorý sa nakoniec do finálnej podoby zariadenia pretaviť nemusí.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať