google pixel 4 XL

Google Pixel 4 XL bude konečne vyzerať k svetu, naznačujú prvé rendery

Nová generácia referenčných smartfónov spoločnosti Google je ešte v nedohľadne. Predstavené budú s najväčšou pravdepodobnosťou až niekedy v októbri. Pixel 4 XL sa však odhaľuje už teraz. 

Nová generácia referenčných smartfónov spoločnosti Google je ešte v nedohľadne. Predstavené budú s najväčšou pravdepodobnosťou až niekedy v októbri. Pixel 4 XL sa však odhaľuje už teraz. 

Debatu o zariadení Google Pixel 4 XL rozvíril hlavne render, ktorý zverejnil web PhoneArena či nemecký Phone Designer. Ten má pochopiteľne vychádzať z „uniknutých“ informácií, ktoré približujú vzhľad ešte stále vyvíjaného zariadenia.

Google Pixel 4 XL môže tento rok vyzerať skutočne reprezentatívne, čo sa o predchádzajúcej, resp. stále aktuálnej generácii hovoriť nedalo. Masívny zárez v obrazovke a brada v spodnej časti zožali podstatnú dávku kritiky.

O hrubom výkone sa baviť nemusíme. Určite bude maximálne vlajkový a odzrkadlí výbavu aktuálnych či ďalších vlajkových lodí predstavených v nadchádzajúcich mesiacoch. Vzhľadom na „priezor“ v pravom hornom rohu sa dá odhadovať, že OLED obrazovku smartfónu dodá Samsung. Snímač odtlačkov by sme mohli nájsť pod týmto displejom.

google pixel 4 XL
Predbežná podoba Google Pixel 4 XL (PhoneArena)

Dokonalú integráciu čistého operačného systému Android Q asi spomínať netreba. Viac pozornosti si pýta fotoaparát. Zdá sa, že Google po prvýkrát vstúpi do vôd duálnych fotoaparátov. Niekto má fotoaparátov päť, niekomu doteraz stačil jeden.

Čo Google Pixel 3 XL dokáže s jedným osamoteným snímačom obrazu už dobre vieme. Zdvojený obrazový snímač sa môže postarať o zásadnejšie zlepšenie kvality zachytených záberov.

Google Pixel 4 XL bude predstavený s podobne výkonným menším súrodencom Pixel 4 a možno tiež s dostupnejšou verziou Pixel 4 Lite. Portfólio tento rok rozšíril aj Samsung, a to modelom Galaxy S10e. Apple má zase svoj úspešný iPhone XR. Google kroky najsilnejších hráčov istotne dobre sleduje.

pixel 4 lite
Samsung Galaxy S10e

Smartfóny radu Pixel nie sú v našich končinách zrovna preferované a ani propagované. Ide však o hardvér priamo od Google, ktorý je rovnocenným súperom tých najlepších vlajkových lodí, čo pochopiteľne platí aj o tvorbe cien.

Skôr ako Google Pixel 4 XL ešte spoznáme Android Q. Prvá beta verzia je už vonku a ďalších 5 beta verzií bude nasledovať. Viac podrobností sa dozvieme začiatkom mája. Stabilný Android 10 Q by ale mal byť dostupný koncom leta.

Total
2
Zdieľaní