iPhone X

Apple dvíha limit: Cez dáta si stiahnete súbory veľké do 200 MB

Ak ste hrdým majiteľom smartfónu iPhone alebo tabletu iPad viete, že vám na mobilnom dátovom pripojení nedovolí stiahnuť hru, ktorá má viac ako 150 MB.

Ak ste hrdým majiteľom smartfónu iPhone alebo tabletu iPad viete, že vám na mobilnom dátovom pripojení nedovolí stiahnuť aplikáciu alebo hru, ktorá je väčšia ako 150 MB. Tento údaj už ale neplatí.

Apple limit pre sťahovanie objemných súborov po nejakom čase opäť dvihol, a to na 200 MB. V dávnej minulosti bol tento limit stanovený len na 10 MB. Postupne stúpol na 50 MB, v roku 2013 na 100 MB a ak sa nemýlime, 150 MB limit spoločnosť zaviedla v roku 2017.

Pre stiahnutie objemnejšieho obsahu, napr. niektorej náročnejšej hry, potrebujete jednoducho Wi-Fi pripojenie.

Obmedzenie nesúvisí len s hrami a aplikáciami, ale aj s filmami či hudbou, ktoré sa nachádzajú v obchode iTunes. Otázkou je, či nie je 200 MB limit stále zbytočne prísny. V súčasnosti už vedia mobilní operátori ponúknuť svojim zákazníkom pomerne štedré dátové balíčky.

Nový iPad Pro
Najnovší iPad Pro

Je isté, že Apple obmedzenie v budúcnosti zase upraví smerom hore. Siete 5. generácie umožnia sťahovať obsah neporovnateľne vyššou rýchlosťou. Bolo by asi škoda, kedy sa ultra rýchle načítavanie filmu vo vysokom rozlíšení po chvíli zastavilo kvôli 200 MB limitu.