sony xperia 1

Sony Xperia 1: Vieme, kedy príde a koľko bude stáť

Sony Xperia 1 bola predstavená ešte koncom februára tohto roka. Do predaja sa dostáva až teraz, presnejšie v priebehu nasledujúceho mesiaca jún. Novinka z dielne japonského výrobcu je plnohodnotným vlajkovým modelom.

Sony Xperia 1 bola predstavená ešte koncom februára tohto roka. Do predaja sa však dostane až v priebehu nasledujúceho mesiaca. Novinka z dielne japonského výrobcu je plnohodnotným vlajkovým modelom.

Sony Xperia 1 je poriadnym kvádrom so 4K OLED displejom s netradične vysokým pomerom strán 21:9. Má tri výkonné fotoaparáty, stereo reproduktory, čipset Snapdragon 855 alebo snímač odtlačkov, ktorý sa nachádza v tlačidle na bočnej strane zariadenia.

Všetky podrobnosti nájdete v článku z oficiálneho predstavenia.

Tohtoročná vlajková loď od Sony sa na prvý pohľad naozaj podarila a môže súperiť s esami z dielne spoločností Samsung, Huawei ale aj Apple. Keďže sa jej predaj v Európe pomaly rozbieha, vieme koľko stojí.

sony xperia 1
Sony Xperia 1

Ak sa odrazíme od nemeckej lokalizácie obchodu Amazon, získame cenu 949 EUR za verziu so 6 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Na rovnakú cenu natrafíme aj v Holandsku a Taliansku.

V našich končinách sme dostupnosť zatiaľ nezaznamenali, čo sa však v priebehu najbližších dní a týždňov zmení. Našli sme cenu 929 EUR, ktorú ponúka v rámci predbežnej objednávky e-shop elviapro.sk.

Napr. Alza hlási len stráženie dostupnosti, v e-shope bestcena.sk sa novinka zatiaľ nenachádza rovnako, ako na nay.sk. Zatiaľ tiež absentuje v ponukách operátorov. Prípadní záujemcovia by si ale dostupnosť mali strážiť.

V Holandsku je zahájenie predaja spojené s darčekom. Prví zákazníci získajú k smartfónu zadarmo špičkové slúchadlá s azda bezkonkurenčným potláčaním okolitého hluku Sony WH-1000XM3 (recenzia TU).

Ťažko zatiaľ povedať, či sa podobná akcia udeje aj u nás. Vylúčené to ale nie je. V každom prípade aspoň potencionálni záujemcovia vedia, koľko ich bude nová Xperia X1 stáť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať