aplikacie

Google zakazuje aplikácie, cez ktoré sa dá objednať marihuana

V niektorých krajinách sveta je konzumácia marihuany legalizovaná aj na rekreačnej, nielen medicínskej úrovni. Vďaka tomu vzniklo množstvo obchodov.

V niektorých krajinách sveta je konzumácia marihuany legalizovaná aj na rekreačnej, nielen medicínskej úrovni. Vďaka tomu vzniklo množstvo obchodov, ktoré môžu na základe licencie a istých pravidiel „trávu“ slobodne predávať. 

Keďže žijeme v digitálnej dobe, vzniklo tiež hneď niekoľko aplikácií, prostredníctvom ktorých si je možné marihuanu jednoducho objednať podobne, ako napr. kus oblečenia v aplikácii niektorej z módnych značiek.

Takýmto aplikáciam však hrozí, že ich Google z obchodu Play odstráni, pokiaľ ich vývojári neupravia podľa stanovených obchodných podmienok obchodu Play.

Google ozrejmil, že vývojári musia odstrániť z aplikácií funkcie spojené s priamym nákupom a distribúciou (košík). Pokiaľ bude aplikácia odkazovať napr., na web predajcu či kamennú predajňu, zákaz ich obíde.

Google tak výslovne nezakročil proti aplikáciam s tematikou marihuany, len chce zamedziť jej priamemu predaju prostredníctvom takýchto aplikácií. Autori musia svoje aplikácie upraviť podľa požiadaviek Google do 30 dní.

TIP REDAKCIE
Päťoká Nokia 9 nakoniec nedostane aktualizáciu na Android 11
marihuana
Eaze – jedna z popredných aplikácií pre predaj marihuany

Google sa zameral hlavne na dve známe aplikácie – WeedmapsEaze. Hovorca spoločnosti Eaze Solutions, Inc. vyjadril sklamanie nad krokmi Google. Uviedol, že ich aplikácia spája dospelých užívateľov s licencovanými a štátom regulovanými obchodmi.

Okrem toho hovorí, že rozhodnutie Google iba napomáha nelegálnemu trhu.

Eaze Solutions, Inc. je spoločnosťou z Kalifornie, kde je konzumácia marihuany na rekreačné účely legálna. Dovolená je ale osobám starším ako 21 rokov, ktoré môžu prechovávať maximálne 28 gramov drogy.

Keďže obchod Play využívajú aj neplnoleté osoby, je asi namieste, že Google priamy nákup marihuany cez aplikácie preventívne zakazuje. Obe aplikácie spomenuté vyššie sa nachádzajú aj v obchode Apple App Store. Tieto verzie aplikácií ale mechanizmy pre priamy nákup a distribúciu neobsahujú.

Po novom to bude platiť aj pre obchod Play od Google.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať