redmi note 7

Redmi Note 7 poslali do stratosféry, následný pád prežil takmer bez ujmy | VIDEO

Tvorcovia cenovo dostupného modelu Redmi Note 7 sa rozhodli poukázať na jeho kvality netradičným spôsobom. Zavesili ho na balón a vyslali do vesmíru.

Tvorcovia cenovo dostupného modelu Redmi Note 7 sa rozhodli poukázať na jeho kvality netradičným spôsobom. So smartfónom už rozbíjali orechy, skákali po ňom a najnovšie ho vyslali do stratosféry

Autori zariadenie, resp. presnejšie tri zariadenia, umiestnili do špeciálneho puzdra vytlačeného na 3D tlačiarni, pridali navigačnú elektroniku, zavesili ho na meteorologický balón a vypustili do výšin.

Redmi Note 7 zvládol vo výške 31 kilometrov (-58 °C) vyhotoviť so svojim 48 Mpx fotoaparátom pár záberov Zeme. Vo výške 35 kilometrov sa nosný balón podvolil nízkemu atmosférickému tlaku 1 kPa a praskol. Následný pád na Zem ale prežil s minimálnymi škodami, čo je rozhodne pôsobivé.

redmi note 7
Záber zachytený smartfónom Redmi Note 7
redmi note 7
Záber zachytený smartfónom Redmi Note 7

Redmi Note 7 nie je prvou elektronikou v stratosfére. Mnohí nadšenci už do vesmíru poslali GoPro kamery alebo iné zariadenia. Napriek tomu ide o peknú zaujímavosť, ktorá je zachytená na videu.

Total
28
Zdieľaní