xiaomi

Redmi Note 7 od Xiaomi predstavený, 48 Mpx foto a tradične nízka cena

Spoločnosť Xiaomi sa rozhodla urobiť z línie zariadení Redmi samostatnú značku. Nový model sa tak jednoducho nazýva Redmi Note 7 a v týchto stopách budú kráčať všetky ďalšie zariadenia radu Redmi a Redmi Note.

Spoločnosť Xiaomi sa rozhodla urobiť z línie zariadení Redmi samostatnú značku. Nový model sa tak jednoducho nazýva Redmi Note 7 a v týchto stopách budú kráčať všetky ďalšie zariadenia radu Redmi a Redmi Note.

Zmena z užívateľského hľadiska až taká podstatná nie je. Dôležité je, že novinka neodbočila zo zaužívaných koľají a opäť tu máme cenovo veľmi dostupný, dobre vyzerajúci a hlavne slušne vybavený smartfón.

Redmi Note 7 – stelesnenie dobrého pomeru cena/výkon

Redmi Note 7 má veľký displej s uhlopriečkou 6,3-palca a FHD+ rozlíšením, ktorý má len miniatúrny zárez, a chráni ho odolná vrstva Gorilla Glass. Pomer obrazovky voči telu činí 84%.

xiaomi

Smartfón poháňa síce trochu starší, ale stále pomerne výkonný Snapdragon 660, ktorý zvládne všetky bežné operácie. Základná verzia zariadenia ponúkne trochu obmedzenejšiu konfiguráciu s 3 GB operačnou pamäťou RAM a 32 GB úložiskom. Existujú ale aj verzie so 4/64 GB a 6/64 GB pamäťami. MicroSD slot je stále prítomný.

xiaomi

Veľkým lákadlom je 48 Mpx fotoaparát s pixelmi veľkými 1,6μm, umelou inteligenciou, HDR funkciou v reálnom čase a režimom pre portréty, ktorému napomáha dodatočný 5 Mpx obrazový snímač. V záreze na prednej strane sa nachádza 13 Mpx kamera.

TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!

xiaomi

Batériu s kapacitou 4000 mAh nabijete cez USB C. V balení sa nachádza obyčajný adaptér, ktorý sa dá za menší doplatok nahradiť výkonnejším zdrojom s rýchlym nabíjaním (9V/2A). Do plnej kapacity sa s týmto adaptérom zariadenie nabije asi za 1 hodinu a 40 minút.

Na palube tiež nájdeme 3,5 mm jack, infračervený senzor pre ovládanie domácej elektroniky a snímač odtlačkov prstov (na zadnej strane).

Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi bol predstavený na domácej pôde v Číne. Dostupné budú viaceré farebné prevedenia a absolútny základ je ocenený po prepočte na necelých 130 EUR. Naopak, najlepšie vybavený variant stojí približne 200 EUR.

Ceny vychádzajú z tých čínskych, ktoré sú logicky nižšie. Uvidíme, koľko bude Redmi Note 7 stáť po príchode do Európy. Cena by ale mala byť stále viac ako dobrá.