Redmi Note 7 od Xiaomi predstavený, 48 Mpx foto a tradične nízka cena

Najlepší pomer ceny a výkonu? Skúste Redmi.

0
xiaomi
Redmi Note 7

Spoločnosť Xiaomi sa rozhodla urobiť z línie zariadení Redmi samostatnú značku. Nový model sa tak jednoducho nazýva Redmi Note 7 a v týchto stopách budú kráčať všetky ďalšie zariadenia radu Redmi a Redmi Note.

Zmena z užívateľského hľadiska až taká podstatná nie je. Dôležité je, že novinka neodbočila zo zaužívaných koľají a opäť tu máme cenovo veľmi dostupný, dobre vyzerajúci a hlavne slušne vybavený smartfón.

Redmi Note 7 – stelesnenie dobrého pomeru cena/výkon

Redmi Note 7 má veľký displej s uhlopriečkou 6,3-palca a FHD+ rozlíšením, ktorý má len miniatúrny zárez, a chráni ho odolná vrstva Gorilla Glass. Pomer obrazovky voči telu činí 84%.

xiaomi

Smartfón poháňa síce trochu starší, ale stále pomerne výkonný Snapdragon 660, ktorý zvládne všetky bežné operácie. Základná verzia zariadenia ponúkne trochu obmedzenejšiu konfiguráciu s 3 GB operačnou pamäťou RAM a 32 GB úložiskom. Existujú ale aj verzie so 4/64 GB a 6/64 GB pamäťami. MicroSD slot je stále prítomný.

xiaomi

Veľkým lákadlom je 48 Mpx fotoaparát s pixelmi veľkými 1,6μm, umelou inteligenciou, HDR funkciou v reálnom čase a režimom pre portréty, ktorému napomáha dodatočný 5 Mpx obrazový snímač. V záreze na prednej strane sa nachádza 13 Mpx kamera.

xiaomi

Batériu s kapacitou 4000 mAh nabijete cez USB C. V balení sa nachádza obyčajný adaptér, ktorý sa dá za menší doplatok nahradiť výkonnejším zdrojom s rýchlym nabíjaním (9V/2A). Do plnej kapacity sa s týmto adaptérom zariadenie nabije asi za 1 hodinu a 40 minút.

Na palube tiež nájdeme 3,5 mm jack, infračervený senzor pre ovládanie domácej elektroniky a snímač odtlačkov prstov (na zadnej strane).

Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi bol predstavený na domácej pôde v Číne. Dostupné budú viaceré farebné prevedenia a absolútny základ je ocenený po prepočte na necelých 130 EUR. Naopak, najlepšie vybavený variant stojí približne 200 EUR.

TIP REDAKCIE
Službe Amazon Music sa vlani darilo, doťahuje sa na konkurenta Apple Music

Ceny vychádzajú z tých čínskych, ktoré sú logicky nižšie. Uvidíme, koľko bude Redmi Note 7 stáť po príchode do Európy. Cena by ale mala byť stále viac ako dobrá.