tesla autopilot

Je Tesla Model 3 bezpečné auto? Takto zareagoval systém vyhnutia sa kolíziám!

Tesla Model 3 patrí medzi jeden z najlacnejších a zároveň technologicky najpokročilejších elektromobilov.

Tesla Model 3 patrí medzi jeden z najlacnejších a zároveň technologicky najpokročilejších elektromobilov. Jeho schopnosti nedávno otestoval jeden nešťastník, do ktorého zozadu pri zjazde z diaľnice nabúralo vozidlo. Rýchla reakcia systému Tesly prekvapila aj automobilku.

Celý incident zachytila kamera na elektromobile, ktorá je súčasťou Model 3, informoval server Electrek.

[irp posts=”64818″ ]

Majitelia elektromobilov od Tesla sa už niekoľkokrát pochválili, ako im funkcia autopilota doslova zachránila život. Vozidlo je totiž vybavené množstvom senzorov, ktoré neustále sledujú okolie a na akúkoľvek zmenu dokážu často zareagovať rýchlejšie a presnejšie, než človek, ktorého takáto situácia môže vystresovať. Systém od Tesly sa časom zdokonaľoval, až sa dostal do štádia, keď sa „nebojí“ robiť aj agresívnejšie manévre, aké môžeme vidieť aj v najnovšom videu.

[irp posts=”63972″ ]

Video z nehody si môžete pozrieť nižšie. Pochádza od používateľa SimSimma02, ktorý/-á ho zdieľal na sociálnej sieti Reddit.

Tesla Model 3 saved me from teslamotors

Do Tesly zozadu nabúral Jeep Cherokee, čo v žiadnom prípade nie je najmenšie či najľahšie vozidlo. Pred Teslou išlo ďalšie vozidlo, ktoré by sa bez zásahu autopilota stalo ďalšou obeťou nepozorného vodiča Jeepu.

[irp posts=”71089″ ]

Zaujímavé je, že vo vozidle Tesly v čase zrážky nebol zapnutý autopilot. Model 3 má podobne, ako aj ďalšie modely, zapnutý systém, ktorý neustále monitoruje okolie a snaží sa vyhnúť zrážke. Práve tento systém sa mal v zlomku sekundy presvedčiť, že strhnutím volantu nikoho neohrozí a zároveň tento manéver aj vykonať.

Pri nehode sa našťastie nikomu nič nestalo. Obe vozidlá však putovali do servisu.

tesla model 3 po nehode

Total
17
Zdieľaní