tor prehliadac

Prehliadač Tor je dostupný pre platformu Android v stabilnej verzii

Cesta prehliadača Tor k zariadeniam s OS Android začala v minulom roku v septembri, kedy sa v obchode Google Play objavila jeho skorá Alfa verzia. 

Cesta prehliadača Tor k zariadeniam s operačným systémom Android začala v minulom roku v septembri, kedy sa v obchode Google Play objavila jeho skorá Alfa verzia. 

Prehliadač Tor je odteraz dostupný v stabilnej verzii s číselným označením 8.5. Zaujímať by mohol užívateľov, ktorí chcú obmedziť zdieľanie citlivých informácií v digitálnom online priestore.

Prehliadač Tor sa pripája prostredníctvom rovnomennej siete (TOR – The Onion Router), ktorá sa snaží urobiť prehliadanie internetu čo možno najviac anonymné. Prevádzka smeruje cez množstvo náhodne zvolených šifrovaných serverov po celom svete, čím sa dajú obísť napr. geografické a iné obmedzenia.

Surfovanie však môže byť z týchto dôvodov o niečo málo pomalšie.

prehliadac tor

Prehliadač Tor je postavený na prehliadači Firefox v60, čiže jeho rozhranie, nastavenia a funkčnosť nebudú pre užívateľov úplne cudzie. Môžete si vytvárať záložky a využívať ďalšie funkcie, na ktoré ste zvyknutí aj pri iných prehliadačoch.

Tor pre Android si stiahnete TU, priamo v obchode Google Play.

Total
40
Zdieľaní