Ľudia stoja pri Huawei: Dôveruje im až 70 % opýtaných

Informácie pochádzajú z tlačovej správy Huawei.

12

Čínsky gigant dnes formou tlačovej správy informoval o prieskume servera GSMArena, podľa ktorého Huawei a Honor zariadeniam stále dôveruje 70 % ľudí. Do prieskumu sa zapojilo 15 000 respondentov.

Anketa servera GSMArena sa pýtala nielen aktuálnych, ale aj potenciálnych majiteľov smartfónov značiek Huawei a Honor. „Podľa zverejnených výsledkov si až 55 % respondentov svoj telefón ponecháva a verí v skoré vyriešenie situácie. Ďalších 15 % opýtaných plánuje v blízkej dobe kúpu smartfónu jednej z dvoch spomínaných značiek,” informoval Huawei.

TIP REDAKCIE
AKTUALIZOVANÉ Huawei upravuje dátum dostupnosti vlastného operačného systému

Huawei: Už predstavené telefóny s plnohodnotným Androidom

Spoločnosti Huawei a Google garantujú, napriek obvineniam a útokom zo strany USA, doteraz predstavené modely smartfónov Huawei budete môcť teraz aj v budúcnosti plnohodnotne využívať spolu s operačným systémom Android. To sa týka aj najnovšej série P30 vrátane P30 lite,” upozorňuje zákazníkov Huawei.

TIP REDAKCIE
Nočná mora pokračuje: Huawei sa po Wi-Fi musí vzdať aj Bluetooth!

V praxi to znamená, že aj napriek tomu, že tieto smartfóny možno nezískajú novú verziu Androidu, fungovať budú aj naďalej. Huawei môže svoju používateľskú nadstavbu EMUI, podobne ako Xiaomi, obohacovať o nové funkcie.

Nový operačný systém už budúci mesiac?

Huawei má už budúci mesiac predstaviť svoj nový operačný systém známy ako HongMeng, resp. Ark OS. Viac o novom operačnom systéme sa dozviete v samostatnom článku.

Na budúcnosť Huawei sme sa opýtali aj vás, čitateľov TECHBYTE.sk. Až 69 % s vás si myslí, že Huawei sa z nepriaznivej situácie dostane nejakým spôsobom dostane. Vzorka opýtaných je však podstatne menšia. Do publikovania tohto článku sa do ankety zapojilo 721 respondentov.

Myslíte si, že Huawei dokáže prežiť bez Androidu?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...