emui

EMUI beží takmer na 500 miliónoch zariadeniach, chváli sa Huawei

Predseda softvérového oddelenia spoločnosti Huawei menom Wang Chenglu na tlačovom podujatí v Číne predostrel zaujímavé informácie o UI EMUI.

Predseda softvérového oddelenia spoločnosti Huawei menom Wang Chenglu na tlačovom podujatí v Číne verejnosti predostrel zaujímavé informácie o užívateľskom prostredí EMUI, ktoré využívajú smartfóny Huawei a Honor. 

S EMUI podľa neho aktívne pracuje 470 miliónov užívateľov, čo je závratné číslo. Informácia sa nevzťahuje na konkrétnu verziu, ale na prostredie ako také. Užívateľskej základni prajú rastúce predaje zariadení, ktoré výrobca zaznamenáva v posledných rokoch.

Okrem toho sú týmto prostredím vybavené aj smartfóny dcérskej značky Honor, čo skupinu zákazníkov ešte viac rozširuje. EMUI je dostupné v 216 krajinách a regiónoch sveta, a v 77 jazykových mutáciách.

Predseda softvérového oddelenia EMUI charakterizuje ako rýchle a jednoduché prostredie. Hlavne najnovšie verzie prostredia sú skutočne rýchle, no po dlhšom čase by sme radi videli zásadnejšiu aktualizáciu, do ktorej sa už skôr oprela hlavná konkurencia.

Dobrou správou je, že si najnovšie EMUI 9.1 z vlajkových modelov P30 a P30 Pro nájde cestu do takmer 50 zariadení Huawei a Honor. Kompletný zoznam týchto smartfónov nájdete TU.

emui
Huawei P30 Pro

Čo sa týka porovnania s úhlavnou konkurenciou, Samsung zatiaľ nezverejnil, koľko užívateľov, resp. jeho modelov využíva prostredie One UI. Predstavené však bolo len nedávno a tak sa výrobca so štatistickými údajmi zrejme pochváli až neskôr, po väčšom rozšírení.

MIUI od Xiaomi používa viac ako 300 miliónov zákazníkov. Tento údaj ale pochádza z decembra 2017. Podľa predajných výsledkov je toto číslo v súčasnosti určite väčšie. Spoločnosť Apple začiatkom roka evidovala 900 miliónov aktívnych smartfónov iPhone.

Asi 80 percent z nich využíva najnovšiu verziu operačného systému iOS 12. Apple je vzhľadom na svoj vlastný ekosystém stále kráľom aktualizácií a zrejme ešte dlho bude. V tomto prípade by sa skôr patrilo porovnať jednotlivé verzie operačného systému Android, ktoré zariadenia výrobcov Samsung, Huawei či Xiaomi používajú.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Chceš vidieť naživo skladací Huawei Mate X? Šancu budeš mať už tento víkend

Uspokojiť sa však musíme z údajmi, ktoré sú dostupné. Možno si pamätáte na distribučné čísla jednotlivých verzií OS Android, ktoré vývojári z Google zverejňovali na pravidelnej mesačnej báze. V októbri 2018 s tým zo „servisných dôvodov“ prestali.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať