Samsung zrýchľuje: Tešte sa na šialené 100 W nabíjanie pri maximálnej bezpečnosti

Samsung pracuje na dvoch nových čipoch pre adaptéry (nabíjačky), a to SE8A a MM101. Vďaka nim sa údajne môžeme tešiť na až 100 W rýchle nabíjanie.

Samsung pracuje na dvoch nových čipoch pre nabíjačky, a to SE8A a MM101. Vďaka nim sa údajne môžeme tešiť na až 100 W rýchle nabíjanie.

Čipy poputujú do adaptérov s USB-C výstupom. Sú schopné spolupráce so všetkými zariadeniami, ktoré spĺňajú podmienky USB-PD 3.0, vďaka čomu im dokážu poskytnúť adekvátnu energiu.

A keďže dokážu ísť až do 100 W, môžu byť použité aj na väčšie zariadenia, ako napríklad tablety či notebooky. Pripomíname, že jedno z najrýchlejších nabíjaní smartfónu momentálne ponúka Huawei pri modeli Mate X, ktorý sa dokáže nabíjať pri výkone 55 W.

Bezpečnosť na prvom mieste

Podľa Samsungu je SE8A prvým čipom so štandardne zakomponovaným prvkom Secure Element, ktorý ponúka o úroveň silnejšiu ochranu. Čo sa týka MM101, tento model podporuje Advanced Encryption Standard, ktorý zaisťuje bezpečné podmienky pre nabíjanie.

Obidva čipy majú v sebe taktiež zakomponovaný aj Flash (eFlash), vďaka ktorému budú dostupné aktualizácie firmvéru.

TIP REDAKCIE
Slovensko je terčom svetových médií: Úrady udelili lietajúcemu autu AirCar zelenú!

Ako prvý na trh zrejme dorazí model SE8A, ktorý sa už teraz vyrába vo veľkom. Na MM101 si počkáme o niečo dlhšie. Presné dátumy žiaľ nepoznáme.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať