Huawei P30 Pro

Huawei musí nahradiť Google Play: Zachrániť ho má spolupráca s touto firmou

Ako už iste viete, Huawei sa posledný týždeň dostal do poriadnej šlamastiky. Kvôli rozhodnutiu prezidenta Donalda Trumpa stratil prístup ku Google a jeho službám.

Ako už iste viete, Huawei sa posledný týždeň dostal do poriadnej šlamastiky. Kvôli rozhodnutiu prezidenta Donalda Trumpa stratil prístup ku Google a jeho službám. Dočasná licencia vyprší o 3 mesiace, presne 19. augusta. Čo bude robiť Huawei potom?

Na internete sa objavili správy o tom, že Huawei plánuje nasadenie vlastného operačného systému, ktorý by mohol poháňať chystaný Huawei Mate 30 Pro. Aj keď je vyvinutie vlastného operačného systému giganticky náročná úloha, nerieši všetko. Huawei musí prísť s riešením, ako ponúkať aplikácie. Android sa spolieha na Google Play, čomu sa Huawei musí vyhnúť.

Spolupráca s Aptoide

Čínsky výrobca mal spustiť rokovania s Aptoide, alternatívnym obchodom s Android aplikáciami. Novinky potvrdil výkonný riaditeľ Aptoide, Paulo Trezentos, ktorý zároveň podotkol, že na ničom sa zatiaľ nedohodli. Aptoide už spolupracuje s výrobcami ako Oppo, takže skúseností majú určite veľa. Zároveň ide o portugalskú spoločnosť, na ktorú americká vláda nemá dosah.

Na Aptoide môžu používatelia nájsť viac ako 900 000 aplikácií, takže vyberať z čoho určite bude. Bohužiaľ, na obrovské proporcie Google Play sa však nechytá.

Čo bude s Huawei?

Podarí sa Huawei spamätať sa z tak desivej situácie? My pevne veríme, že áno. Čím viac spoločností bude medzi sebou zápasiť, tým lepšie pre nás, zákazníkov. Ak by to Huawei nezvládol, bola by ho veľká škoda. Nepredbiehajme však, svet sa mení rýchlejšie než kedykoľvek predtým.