eu

Huawei s ďalšími problémami: Európske krajiny môžu zakázať jeho 5G zariadenia

Správa prichádza len pár dní po zákaze obchodovania s USA.

Huawei sa tento týždeň prebudil do nezávideniahodnej situácie. Stratil prístup k Androidu s Google službami, nemôže odoberať čipy od Intelu či Qualcommu, čo vážne ohrozilo jeho postavenie na trhu. Tam to však podľa zistení prestížneho webu Bloomberg ani zďaleka nekončí.

Americký prezident Donald Trump mal totiž ukázať varovný prst aj európskym krajinám. Američania opäť upozorňujú na 5G zariadenia od Huawei, ktoré podľa Trumpa nie sú bezpečné. Obavy sú až tak vysoké, že Spojené štáty sú pripravené obmedziť zdieľanie citlivých informáciami s tými krajinami, ktoré sa rozhodnú nasadiť vybavenie od Huawei.

[irp posts=”74581″ ]

Európske krajiny tak síce nezakážu predaj „bežných“ Huawei zariadení, resp. obchodovanie s Huawei, môžu pristúpiť k zákazu Huawei zariadení určených pre 5G sieť. Pre Huawei je to opäť zdrvujúca správa, keďže do vývoja a výroby 5G investoval obrovskú sumu. Momentálne nepoznáme zoznam európskych krajín, ktoré by mali pristúpiť k zákazu, takže ešte nič nie je potvrdené.

Európsky problém

Huawei možno očakával komplikácie súvisiace s americkým trhom, na čo sa zjavne dobre pripravil, problémy v Európe však nemusel čakať. Pre firmu je okrem toho nesmierne bolestivé aj to, že sa to všetko deje prakticky naraz. Zákaz obchodovania s Huawei americká vláda odložila o 90 dní, čo firme dáva aspoň nejaký čas na to pripraviť, resp. dokončiť plán B.

[irp posts=”74812″ ]

Bude extrémne zaujímavé sledovať, ako a či vôbec sa Huawei podarí otočiť túto nelichotivú situáciu. Nič podobné v takejto miere na technologickej scéne už poriadne dlho nebolo. Všetky informácie prirodzene nájdete na TECHBYTE.sk.

Total
36
Zdieľaní