hua

Trump dáva Huawei 3 mesiace: Za pomoci USA nesmie vyvíjať nové zariadenia

Čínsky technologický gigant, Huawei, získal od amerického ministerstva obchodu 3 mesiace na pokračovanie spolupráce so zámorskými spoločnosťami.

Čínsky technologický gigant, Huawei, získal od amerického ministerstva obchodu 3 mesiace na pokračovanie spolupráce so zámorskými spoločnosťami. Nie je to však bez určitej formy obmedzenia. Huawei napríklad nemôže spolupracovať na vývoji nových hardvérových či softvérových produktov.

Huawei minulý týždeň stratil prístup ku všetkým americkým technológiám. Stalo sa tak po tom, ako sa firma dostala na čiernu listinu obchodu, o čo sa postaral prezident Donald Trump. Jeho administrácia Huawei považuje za bezpečnostnú hrozbu.

[irp posts=”74581″ ]

Rozhodnutie americkej vlády malo na Huawei takmer okamžitý efekt. Americké firmy totiž museli začať rešpektovať nové nariadenie, a tak jedna po druhej prestali s čínskym gigantom spolupracovať. Google zrušil licenciu na Android, resp. Google služby, Intel a Qualcomm prerušili spoluprácu a pridali aj ďalšie, menšie firmy.

[irp posts=”74599″ ]

Ministerstvo obchodu USA však Huawei nakoniec udeľuje 90-dňovú, teda dočasnú, licenciu, vďaka ktorej sa môže starať už o existujúce siete a poskytovať na zariadeniach aktualizácie softvéru. Dočasná licencia je zameraná na podporu existujúcich zariadení, nie na vývoj nových produktov.

Licencia Huawei vyprší 19. augusta, dokedy by si medzi sebou firmy mali vyjasniť všetky potrebné záležitosti.

Total
55
Zdieľaní