iphone vydrz which

Apple vraj nadhodnocuje výdrž batérie iPhonov až o 31 %

To, že výrobcovia zariadení svoje produkty vychvaľujú do nebies je starý známy fakt. Ak je to v rámci normy, sme im to schopní odpustiť.

To, že výrobcovia zariadení svoje produkty vychvaľujú do nebies je starý známy fakt. Ak je to v rámci normy, sme im to schopní odpustiť. Koniec koncov, od preverovania faktov sú tu recenzie. To, ako veľmi spoločnosti nadhodnocujú schopnosti svojich smartfónov sa však znepáčilo britskej spotrebiteľskej organizácii Which?.

Organizácia Which? je veľmi podobná nemeckému dTestu, ktorý možno poznáte aj vy. Ich najnovšie zistenie poukazuje na výrazné nadhodnotenie výdrži svojich smartfónov, v čom najviac „podvádza“ Apple. Testovanie Which? sa zameralo hlavne na maximálnu dĺžku doby hovoru, v ktorých iPhony pohoreli na plnej čiare. Zle dopadlo všetkých 9 testovaných iPhonov, pričom priemerná odchýlka dosahovala až 31 %.

Víťazi a porazení – Apple a HTC pohoreli

Najväčším previnilcom je iPhone Xr, ktorý pri teste doby hovoru dosiahol len 16 hodín a 32 minút. Apple pritom tvrdí, že ich zariadenie je schopné ponúknuť až 25-hodinovú výdrž. Práve iPhone Xr je paradoxne známy tým, že ponúka nadpriemernú výdrž batérie, o čom ste si mohli prečítať aj v našej recenzii.

Which?
Výsledky testovania odhalili, že výdrž iPhonov nie je taká, ako uvádza Apple. Zdroj: Which?

Apple na zistenia Which? zaútočil a domáha sa vysvetlenia, ako prebiehal samotný test. Podľa firmy iPhony skutočne ponúkajú takú výdrž, akú uvádza na svojom webe. Which? zas upozorňuje, že výdrž merala na čisto novom kuse s plne nabitou batériou.

which iphone

Okrem Apple testom neprešli ani modely od HTC, u ktorých však odchýlka ani zďaleka nebola tak výrazná ako pri Apple. Testovaných bolo celkom 50 modelov od 5 rôznych výrobcov – Apple, HTC, Samsung, Sony a Nokia.

Lepšie výsledky, než sa čakalo

Najlepšie dopadli práve zariadenia od troch posledných spomenutých výrobcov. Ich zariadenia dokonca prekonali uvádzané hodnoty, pričom najlepšie dopadol starší smartfón Sony Xperia Z5 Compact. U neho výrobca udáva maximálnu dobu telefonovania 17 hodín. V teste sa však ukázalo, že smartfón zhasol až po 25 hodinách a 52 minútach.

which sony

Na druhú stranu je pravda, že skutočne nevieme, ako test prebiehal. Spotreba energie pri telefonovaní totiž okrem iného výrazne závisí od sily signálu, ktorá pri jednotlivých zariadeniach nemusela byť rovnaká.

Total
18
Zdieľaní