8K rozlíšenie a 5G: Huawei začne vyrábať TV novej generácie!

Telka od Huawei? Prečo nie.

2
Huawei
Huawei

Ultimátne inteligentné televízory už aj s 8K rozlíšením zákazníkom ponúka hlavne Samsung, ale aj LG, ktoré okrem iného láka na OLED obrazovky. Samozrejme, sú tu aj ďalší TV hráči ako Sony, Vizio a podobne. 

Čoskoro im môže pribudnúť konkurencia. Vypovedá o tom správa spravodajského servera asia.nikkei.com, ktorá hovorí, že Huawei v tomto roku predstaví prvú smart TV s 5G pripojením na svete. Aby toho nebolo málo, skloňuje sa aj 8K rozlíšenie obrazovky.

Viac informácií v súčasnosti neexistuje. Smart TV by ale mala využívať 5G modem zo smartfónov Huawei Mate X a Mate 20 X 5G.

Ak bude prvý televízor Huawei skutočne v tomto roku predstavený, pôjde skôr o výstavný kus s vysokou cenou určený pre veľmi úzku skupinu zákazníkov.

5G siete a technológia ako taká má ešte ďaleko do plošného rozšírenia a 8K obrazovky sa tiež zrovna neváľajú po domácnostiach bežných spotrebiteľov.

8K
8K televízor Samsung. absolvoval slovenskú premiéru minulý rok koncom októbra.

Výskumníci z IHS Markit však predpovedajú, že predaj 8K televízorov tento rok prekoná hranicu 400 000 kusov a v budúcom roku si ich môže zadovážiť až 2 milióny zákazníkov.