fitbit versa lite

Fitbit Versa Lite – nové, ešte lacnejšie fitness hodinky predstavené

Model Versa je jednoznačne najúspešnejším produktom spoločnosti Fitbit z kategórie inteligentných hodiniek. Hodinky sú naozaj vydarené, o čom sme sa presvedčili na vlastnej koži.

Model Versa je jednoznačne najúspešnejším produktom spoločnosti Fitbit z kategórie inteligentných hodiniek. Hodinky sú naozaj vydarené, o čom sme sa presvedčili na vlastnej koži.

Fitbit sa však rozhodol priniesť na trh nový, ešte lacnejší model s označením Fitbit Versa Lite. Stojí 160 EUR a stavia na úspechu väčšieho súrodenca. Fitness hodinky „pre masy“ ponúkajú známy dizajn, veľmi ľahkú konštrukciu či odolnosť voči vode.

Prevzali tiež automatické sledovanie fyzických aktivít a spánku, nepretržité meranie srdečnej aktivity, SpO2 okysličenie krvi, viac ako 15 rôznych režimov pre konkrétne športové ciele alebo zobrazovanie notifikácií. Po ruke je aj GPS, no údaje sa preberajú z pripojeného smartfónu.

fitbit versa lite
Fitbit Versa Lite v dvoch zo štyroch dostupných farebných prevedení

Čo ale chýba? Napríklad gyroskop, barometer, možnosť uložiť si obľúbenú hudbu či podpora pre aplikácie ako Pandora, Deezer a Spotify. Fitbit Versa Lite sú teda akýmsi dostupným fitness základom, ktorý môže dobre poslúžiť rekreačným a snáď aj náruživejším športovcom. Aj keď s istými obmedzeniami.

Hodinky sú dostupné v štyroch farebných prevedeniach a predobjednať sa dajú oddnes z oficiálnych stránok výrobcu. Fitbit však nezostal iba pri hodinkách.

TIP REDAKCIE
Účastníci ZOH 2022 si musia stiahnuť čínsku aplikáciu: Trpí hneď dvoma kritickými chybami

Fitbit Inspire a Inspire HR

Nové inteligentné náramky ponúkajú v podstate rovnaké funkcie ako Fitbit Alta a Alta HR. Nový je dizajn a dotyková obrazovka. Spoľahnúť sa môžete na 15+ športových režimov, automatické zaznamenávanie aktivít a priebehu spánku, notifikácie a nepretržité meranie srdcovej činnosti v prípade verzie HR.

K dispozícii je tiež špeciálny klip, ktorý vám umožní náramky, resp. ich funkčnú časť, umiestniť napr. na bežeckú obuv. Zaznamenávanie krokov a ďalších náležitostí môže prebiehať bez toho, aby ste mali náramok na ruke. Pokiaľ by vám to teda náhodou prekážalo.

fitbit inspire
Fitbit Inspire a Inspire HR

Pri všetkých troch zariadeniach môžeme hovoriť o niekoľkodňovej výdrži na jedno nabitie. Tá ale bude silne závisieť od spôsobu a intenzity používania. Fitbit Inspire sa bude predávať bez piatich centov za 70 EUR, Fitbit Inspire HR za 100 EUR.

Aby sme nezabudli, aplikácia pre Android a iOS, ktorá je s týmto príslušenstvom spojená, dostane významnú aktualizáciu s novým vzhľadom užívateľského prostredia. Update bude dostupný čoskoro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať