iPhone XI: Väčšia batéria a reverzné nabíjanie? Vyzerá to tak!

A 18W nabíjanie k tomu.

0
iPhone XS
iPhone XS

Smartfóny iPhone nikdy nedisponovali zrovna rekordnými kapacitami akumulátorov, čo sa má tento rok zmeniť. Konkurenciu zo stánku Android v kapacite síce neprekonajú, no napriek tomu pôjde o slušnú zmenu.

Všetky tri tohtoročné smartfóny iPhone dostanú väčšie batérie, rýchlejšie nabíjanie a dokonca reverzné nabíjanie, s ktorým prišiel ako prvý Huawei Mate 20 Pro a zakrátko ho dobehla kórejská konkurencia Galaxy S10.

S informáciami o energetickom povýšení vyrukoval známy prognostik – analytik Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities. 

Reverzné nabíjanie majú ponúknuť všetky tri tohtoročné iPhony. Skloňujú sa pri nich uhlopriečky obrazovky o veľkosti 5,8, 6,1 a 6,5 palca. Výhoda spätného nabíjania je zrejmá. Slúchadlá Apple AirPods jednoducho položíte na zadnú stranu zariadenia a začnú sa nabíjať.

Apple Air Pods
Apple AirPods

Keďže sa budú nové smartfóny iPhone o energiu deliť, mali by mať aspoň o niečo väčšie kapacity batérii. Pripomeňme si tie súčasné:

  • iPhone XR – 2942 mAh
  • iPhone XS – 2658 mAh
  • iPhone XS Max –  3174 mAh

Ming-Chi Kuo sa domnieva, že model s najväčšou uhlopriečkou dostane akumulátor s kapacitou niekde medzi 3 491 mAh a 3 650 mAh. Nástupca modelu XS by mal batériu s kapacitou 3 189 mAh až 3 322 mAh. Ekonomickejší typ XR novej generácie by sa mohol pochváliť 3 089 mAh energetickým článkom.

TIP REDAKCIE
Apple iPhone XI má byť vybavený displejom, ktorý bude možné používať aj pod vodou

Dobré správy pokračujú rýchlym, až 18 W nabíjaním. To by bolo bez pochyby výrazným skokom od 5 W adaptéra, ktorý nájdete v balení súčasných modelov. Ak ste sa tešili na USB C, je pomerne veľká šanca, že ho Apple ešte nenasadí.

Z rozhrania Lightning Apple tento rok vyťaží posledné maximum a USB C sa zrejme objaví až v budúcom roku. Analytik Ming-Chi Kuo vie byť vo svojich predpovediach veľmi presný, ako už ukázala minulosť.

Snáď je aj tento rok rovnako dobre informovaný.