iphone

Apple iPhone XI má byť vybavený displejom, ktorý bude možné používať aj pod vodou

Nové generácie smartfónov iPhone od Apple budú síce predstavené až v septembri, no už teraz známi analytici poukazujú na ich očakávané vlastnosti a nové funkcie. Jedným z nich je, samozrejme, Ming-Chi Kuo zo spoločnosti TF International Securities.

Nové generácie smartfónov iPhone od Apple budú síce predstavené až v septembri, no už teraz známi analytici poukazujú na ich očakávané vlastnosti a nové funkcie. Jedným z nich je, samozrejme, Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities.

Ming-Chi Kuo je dlhodobo známy vďaka svojim relatívne presným analytickým odhadom. Podľa neho Apple v septembri opäť predstaví trojicu smartfónov iPhone. Malo by ísť o 5,8-palcový Apple iPhone XI6,5-palcový iPhone XI Max6,1-palcový iPhone XR (2019).

Už sa objavili správy, že Apple pri všetkých troch smartfónoch použije obrazovku vyrobenú OLED technológiou. Ming-Chi Kuo sa však domnieva, že iPhone XR (2019) bude vzhľadom na svoje zameranie aj tento rok vybavený LCD displejom.

S prechodom na rozhranie USB C sa nepočíta. Trojitý fotoaparát v septembri asi neprekvapí nikoho. Predsa len, na trh už mieri pätica mobilných objektívov. Tak ako iní výrobcovia, aj Apple tento rok siahne po tzv. Time of Flight snímači.

iPhone XI
iPhone XS (FOTO Marek Urban)

Tento senzor vysiela infračervené svetlo a následne zaznamenáva jeho odraz od snímaného objektu. Rozhodujúci je čas, za aký sa svetlo od objektu odrazí. Vďaka týmto údajom dokážu fotoaparáty presnejšie zaznamenať hĺbku ostrosti a prispejú tiež k lepšiemu využívaniu funkcií rozšírenej reality.

Max Weinbach zo serveru XDA hovorí, že nové smartfóny iPhone, minimálne teda tie najlepšie vybavené, budú zrejme disponovať technológiou, ktorá umožní používať obrazovky aj pod vodou. Displeje jednoducho rozpoznajú dotykový vstup aj napriek tomu, že budú obklopené tekutinou.

Apple má na túto technológiu patent a momentálne sa má nachádzať vo fáze prototypu. Predstava, že sa bude dať smartfón pohodlne používať napr. v daždi, vyzerá veľmi lákavo. Nové smartfóny iPhone budú pochopiteľne bežať pod operačným systémom iOS 13.

Obsahovať bude určite vítaný Dark Mode, teda tmavý režim, resp. motív užívateľského prostredia. Zrejme však bude dodaný až aktualizáciou na verziu iOS 13.1. Nie, Apple tento rok nepredstaví skladací smartfón.

Pri pohľade na dizajn a fyzické vlastnosti tých úplne prvých skladacích smartfónov to je asi aj dobre.

Total
3
Zdieľaní