AirPods 2

Nové AirPods od Apple dostali špičkový čip H1 aj bezdrôtové nabíjanie

Apple nám počas uplynulých dní naservíroval hneď niekoľko šťavnatých noviniek. Okrem dvoch iOS tabletov sme sa dočkali aj štupľov AirPods 2.

Apple nám počas uplynulých dní naservíroval hneď niekoľko šťavnatých noviniek. Okrem dvoch iOS tabletov iPad Air či iPad mini sme sa dočkali aj počítača iMac Pro s 256 GB operačnou pamäťou RAM a po novom do klubu pribudli i vylepšené bezdrôtové štuple AirPods. Čo teda ponúkajú?

Druhá generácia slúchadiel dostala špičkový čip H1, za ktorým stoja odborníci z radov Apple. Výrobca vyzdvihuje predovšetkým vyššiu kvalitu reprodukcie, schopnejšiu bezdrôtovú konektivitu a tiež lepšiu energetickú efektivitu. Pripájanie by po novom malo prebiehať až 2x rýchlejšie, ako pri používaní prvej generácie.

Vizuálno-konštrukčné prevedenie zostalo viac menej bez zmien. Výnimkou sú iba drobné kozmetické zmeny na prenosnej krabičke a jej notifikačné LED svetlo, ktoré presunuli na vonkajšiu prednú časť, aby bolo dobre viditeľné. Platí to ale iba o jednej verzii. K dispozícii sú až dve. Tá najdrahšia dostala aj podporu pre univerzálny štandard Qi.

AirPods 2
AirPods 2 a ich cena

Niečo také pre používateľa znamená, že ju bude môcť nabiť bez pripojenia jediného drôtu. Ide totiž o bezdrôtové nabíjanie, ktoré je navyše kompatibilné s podložkami od viacerých výrobcov príslušenstva. Ten istý štandard podporujú aj nové iPhony a množstvo ďalších high-end smartfónov s operačným systémom Android.

Rovnako ale stojí za zmienku i podpora pre hlasový príkaz “Hey Siri”. Keď ho niekto vysloví počas používania, aktivuje hlasového asistenta Siri bez toho, aby musel čokoľvek fyzicky stláčať.

Apple si za nové AirPods pýta šialených 229 eur. Verzia bez podpory pre Qi stojí o 70 eur menej a samostatná krabička s bezdrôtovým nabíjaním zase dodatočných 89 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať