Tesla Model 3

Dočkali sme sa: Tesla predstavila Model 3, ktorý stojí iba 35 000 $

Nový elektromobil Model 3 z dielne spoločnosti Tesla prichádza so slabším dojazdom, bez čoho by nemohol dostať ľudovú cenovku.

Americká automobilka prichádza s osobným vozidlom, ktoré spraví z elektromobilov hlavný spotrebiteľský prúd. Nový Model 3 z dielne spoločnosti Tesla ponúka v porovnaní s klasickou verziou kratší dojazd, bez čoho by nemohol dostať ľudovú cenovku. Potenciálnych záujemcov totiž vyjde iba na 35 000 dolárov.

Momentálne sa tu ale bavíme o cenovke pre americký trh, tú európsku ešte nepoznáme. Odlišná však príliš nebude. Američanom teda už nič nebráni v tom, aby siahli po online objednávke (čakacia doba je od 2 do 4 týždňov). Starý kontinent príde na rad spolu s Čínou, a to v priebehu 3 až 6 mesiacov, tvrdí Elon Musk, šéf automobilky.

Zákazníci Tesly tak majú po novom na výber až zo 6 rôznych modifikácií elektromobilu. Nový Model 3 so štandardným dojazdom zvládne prejsť na jedno nabitie akumulátora 350 kilometrov, jeho maximálna rýchlosť môže dosiahnuť 200 kilometrov za hodinu a akcelerácia z nuly na stovku mu trvá približne 5,6 sekundy. Pre náročnejších je tu ale ešte aj verzia Standard Range Plus, ktorá dostala mierne lepší dojazd, mierne lepšiu rýchlosť, mierne lepšie zrýchlenie a v prípade záujmu aj krajší interiér. Preto stojí o pár tisícok viac.

“Toto bol náš cieľ od samého začiatku. Je to neskutočné auto,” uviedol na margo predstavenia novinky Elon Musk.

Automobilka zároveň oznámila, že chce pretransformovať svoj aktuálny obchodný model z kamenných predajní na čisto online predaj, preto pár ľudí prepustí. Dôvodom je snaha zredukovať náklady, aby mohla byť “finančne stabilná”. Niektoré lokality ale zostanú otvorené i naďalej. Pôjde o veľmi frekventované miesta, kde chce Tesla predvádzať kúsky zo svojho portfólia.

Total
13
Zdieľaní