BMW Vision iNEXT

Giganti spájajú sily: BMW a Mercedes-Benz idú vyvíjať pokročilého autopilota

Nemeckí giganti BMW a Mercedes-Benz po novom oznámili, že spájajú sily vo vývoji pokročilého autopilota pre ich autá.

Medzi aktuálne trendy automobilového priemyslu patrí okrem elektrického pohonu aj autonómny systém. Vyvíja ho Tesla, BMW a výnimkou nie je ani Mercedes-Benz. Nemeckí giganti ale po novom oznámili, že spájajú sily, aby tak ukázali konkurencii, kto je tu najväčším technologickým lídrom.

Ich čerstvo oznámené partnerstvo bude zamerané na vytvorenie autopilota 4. úrovne, čo pre používateľa znamená takmer maximálne pohodlie. Takmer preto, lebo ho od plnej autonómie delí presne jeden stupeň. V takom prípade si síce za volantom môže i zdriemnuť, no rozhodne nie na dlho. Mal by totiž byť väčšinu času pripravený zasiahnuť.

Nová spolupráca je podľa dostupných informácií z nedávno uskutočneného tlačového podujatia zameraná na “urýchlenie vývoja ďalšej generácie technológií pre asistenčné systémy, automatizované jazdenie na diaľniciach a parkovacie funkcie”.

“Autonómne jazdenie je pre nás v súčasnosti jedným z najrevolučnejších trendov, všetci z Daimler Group na ňom veľmi tvrdo pracujú. Ako je pre Daimler už zvykom, našou najväčšou prioritou je bezpečnosť. Namiesto individuálnych, samostatných riešení chceme vytvoriť spoľahlivý systém, ktorý zákazníkom ponúkne citeľnú pridanú hodnotu. V spolupráci so správnymi partnermi chceme dosiahnuť výrazný pokrok vo vylepšení tejto technológie a bezpečne ju priniesť na cesty,” prezradil na margo spolupráce Ola Källenius, člen vrcholového predstavenstva Daimler AG a zodpovedná osoba za divíziu, kde zameriavajú pozornosť na vytváranie pokročilých technologických riešení.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že ich cieľom je americká automobilka, ktorá má momentálne svojho autopilota niekde medzi 2. a 3. úrovňou. Keď sa spoja inovačné kapacity spoločností ako BMW a Mercedes-Benz, Elon Musk a jeho Tesla to rozhodne nemôžu brať na ľahkú váhu. Ide predsa o dvoch z najväčších priekopníkov automobilového priemyslu.

Total
10
Zdieľaní