AirPower

Bezdrôtová nabíjačka AirPower od Apple by mala byť už čoskoro k dispozícii

Vyzerá to tak, že sa ešte počas tohto mesiaca dočkáme dlho očakávanej bezdrôtovej nabíjačky AirPower z dielne spoločnosti Apple.

Vyzerá to tak, že sa ešte počas tohto mesiaca dočkáme dlho očakávanej bezdrôtovej nabíjačky z dielne spoločnosti Apple. AirPower bude vraj k dispozícii už koncom marca. Fanúšikovia jabĺčka na ňu čakajú už od roku 2017, kedy bola oficiálne predstavená.

Až dodnes sa však nedostala na pulty obchodov. Výrobca ju odhalil popri iPhone X, ktorý prišiel ako prvý iOS smartfón s podporou pre bezdrôtové nabíjanie. Používatelia ho ale našťastie vedia nabíjať i prostredníctvom príslušenstva od iných značiek. Jedinou podmienkou je, aby disponovalo podporou pre univerzálny štandard Qi.

Za informáciou tentokrát stojí server DigiTimes, ktorý prstom ukazuje na výrobcu kľúčovej súčiastky a jeho vraj dôkladne pripravený výrobný proces. Nič mu už teda nebráni v tom, aby linky začali chrliť jeden kus za druhým.

Ako píše Apple Insider, zo strany Apple je ešte potrebné, aby výrobca spotrebnej elektroniky uvoľnil do obehu nevyhnutnú aktualizáciu. Preto asi ani nikoho neprekvapí, že 6. beta verzia operačného systému iOS 12.2 obsahuje náznaky o príchode AirPower.

Počas nadchádzajúceho týždňa sa bude priamo v centrále kalifornského jabĺčka konať veľké mediálne podujatie, kde zrejme spoznáme novú streamovaciu službu. Bezdrôtová nabíjačka tam teda zrejme nezavíta. Namiesto toho by sa mohla potichu objaviť v ponuke e-shopu výrobcu. Podobný krok spravil aj pri nových AirPods či dvoch nových iOS tabletoch.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky
Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať