FOTO: YouTube

Chrome pracuje na možnosti zoskupenia otvorených kariet už nejaký ten čas. A keďže na ňom pracuje už tak dlho, nie je žiadnym prekvapením, že funkcia Tab groups si konečne našla svoje miesto aj v Chrome Canary (vývojárska verzia) pre Android.

Funkcia však nie je zapnutá automaticky. Aby ste si zapli Tab groups, musíte nájsť rovnomennú vlajočku, cez ktorú si funkciu dokážete aktivovať (chrome://flags/#enable-tab-groups).

Príliš komplikovaný prístup?

To však nie je všetko. Ani po aktivácii nie je prístup k spomínanej funkcii dvakrát jednoduchý – je nutné najskôr otvoriť novú kartu, následne stlačiť a pridržať ľubovoľnú odporúčanú ikonu. Následne sa vám objaví možnosť „Open new tab in group“, čím konečne plne začnete využívať Tab groups.

Otvorenie novej skupiny kariet. Zdroj: AP
Prepínanie sa medzi nimi. Zdroj: AP

 

Po vykonaní týchto úkonov sa vám zjaví spodné menu, kde môžete nájsť karty patriace do príslušnej skupiny, medzi ktorými môžete ľubovoľne prepínať či otvárať nové.

Funkcia v Chrome Canary však stále nie je úplne dokončená, čo sa dá zistiť aj pri samotnom prepínaní kariet. Skupina je reprezentovaná jednou jedinou kartou, a to tou, ktorú ste si zobrazili naposledy. Veľmi príjemný nie je ani samotný prístup k aktivácii Tab groups, no dúfajme, že tím z Google dá čoskoro všetko na poriadok.