Chrome získa novinku: Zoskupenie kariet si môžete vyskúšať už teraz

Chrome pracuje na možnosti zoskupenia otvorených kariet už nejaký ten čas. A keďže na ňom pracuje už tak dlho, nie je žiadným prekvapením, že funkcia Tab groups si konečne našla svoje miesto aj v Chrome Canary pre Android.

Chrome pracuje na možnosti zoskupenia otvorených kariet už nejaký ten čas. A keďže na ňom pracuje už tak dlho, nie je žiadnym prekvapením, že funkcia Tab groups si konečne našla svoje miesto aj v Chrome Canary (vývojárska verzia) pre Android.

Funkcia však nie je zapnutá automaticky. Aby ste si zapli Tab groups, musíte nájsť rovnomennú vlajočku, cez ktorú si funkciu dokážete aktivovať (chrome://flags/#enable-tab-groups).

Príliš komplikovaný prístup?

To však nie je všetko. Ani po aktivácii nie je prístup k spomínanej funkcii dvakrát jednoduchý – je nutné najskôr otvoriť novú kartu, následne stlačiť a pridržať ľubovoľnú odporúčanú ikonu. Následne sa vám objaví možnosť “Open new tab in group”, čím konečne plne začnete využívať Tab groups.

Otvorenie novej skupiny kariet. Zdroj: AP
Prepínanie sa medzi nimi. Zdroj: AP

 

Po vykonaní týchto úkonov sa vám zjaví spodné menu, kde môžete nájsť karty patriace do príslušnej skupiny, medzi ktorými môžete ľubovoľne prepínať či otvárať nové.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Funkcia v Chrome Canary však stále nie je úplne dokončená, čo sa dá zistiť aj pri samotnom prepínaní kariet. Skupina je reprezentovaná jednou jedinou kartou, a to tou, ktorú ste si zobrazili naposledy. Veľmi príjemný nie je ani samotný prístup k aktivácii Tab groups, no dúfajme, že tím z Google dá čoskoro všetko na poriadok.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať