Audi Q4 e-tron

Audi konkurenciu nešetrí: Elektrický crossover Q4 e-tron vyzerá famózne

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu predstavila malé SUV na elektrickú energiu, ktoré nesie názov Audi Q4 e-tron.

Ženevský autosalón nám naservíroval ďalší prírastok do rodinky elektromobilov. Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu predstavila malé SUV na elektrickú energiu, ktoré nesie názov Audi Q4 e-tron. Dojazd novinky dosahuje 450 km a jej interiér má až 12,3″ displej.

Elektromobil Audi Q4 e-tron bol predstavený o pár dní skôr, než príde úhlavný konkurent zo Spojených štátov amerických. Tesla nám 14. marca ukáže, ako vyzerá a čo všetko ponúkne jej už dlhšie avizovaný crossover Model Y.

Nové štvorkolesové žihadlo od automobilky Audi poháňajú dva výkonné elektromotory, ktoré dosahujú kombinovaný výkon o veľkosti 225 kW. Maximálna rýchlosť môže nabrať 180 kilometrov za hodinu, z nuly na stovku zrýchli za 6,3 sekundy a podľa štandardu WLTP je k dispozícii aj 450 kilometrový dojazd. Samozrejme, iba za predpokladu, že budeme pedál držať na uzde.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron

Interiér dostal typický futuristický nádych, ktorý tvorí tiež 12,3-palcový zobrazovací panel, ktorý výrobca umiestnil do stredu palubnej dosky s hranatými krivkami. Druhý displej je priamo pred šoférom, aby mu tak počas jazdy zobrazoval všetky dôležité informácie vrátane zostávajúcej úrovne batérie.

Exteriér síce nesie tradičnú dizajnovú charakteristiku Audi, no po novom mu pribudlo zopár moderných prvkov, aby bolo už od prvého kontaktu jasné, že nejde o tradičné auto so spaľovacím motorom. Vizuálne prevedenie by sa už navyše nemalo príliš zmeniť. Zatiaľ máme česť iba s nedokončeným konceptom. Produkčná verzia uzrie svetlo sveta koncom roka 2019.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať