Koncept Tesla Model Y

Je to potvrdené. Šéf americkej automobilky nám upresnil dátum, kedy spoznáme dlho očakávaný elektrický crossover, Model Y. Tesla predstaví svoju štvorkolesovú novinku už o pár dní, a to na území slnečnej Kalifornie.

Vyplýva to z víkendového tweetu Elona Muska, kde prezradil, že deň D prebehne 14. marca priamo v dizajnovom štúdiu spoločnosti. Potvrdili sa tak rok staré informácie, kedy výrobca hovoril o marcovom predstavení.

Ak pôjde všetko podľa plánov, sériová výroba by mala odštartovať už koncom roka 2020. Proces vraj prebehne prostredníctvom kapacít fabriky Gigafactory 1.

Elektrický crossover Model Y bude reprezentovať zmenšenú aj slabšie vybavenú verziu SUV Model X. Spočiatku sa v technologických kuloároch hovorilo o modifikovanej architektúre z Modelu 3, no nakoniec vyplávalo na povrch, že inžinieri z radov Tesly vyvinuli úplne novú alternatívu, aby tak prispeli k lepšej špecifikácii. Nič bližšie ale v tejto chvíli nevieme.

Informácie o dojazde, výkone a iných vlastnostiach elektromobilu Tesla Model Y spoznáme až v polovici mesiaca, čiže nám nezostáva nič iné, ako si trpezlivo počkať na oficiálne odhalenie.