Elon Musk: Elektrický crossover Tesla Model Y predstavíme 14. marca

Je to potvrdené. Šéf americkej automobilky Tesla nám upresnil dátum, kedy spoznáme dlho očakávaný elektrický crossover Model Y.

Je to potvrdené. Šéf americkej automobilky nám upresnil dátum, kedy spoznáme dlho očakávaný elektrický crossover, Model Y. Tesla predstaví svoju štvorkolesovú novinku už o pár dní, a to na území slnečnej Kalifornie.

Vyplýva to z víkendového tweetu Elona Muska, kde prezradil, že deň D prebehne 14. marca priamo v dizajnovom štúdiu spoločnosti. Potvrdili sa tak rok staré informácie, kedy výrobca hovoril o marcovom predstavení.

Ak pôjde všetko podľa plánov, sériová výroba by mala odštartovať už koncom roka 2020. Proces vraj prebehne prostredníctvom kapacít fabriky Gigafactory 1.

Elektrický crossover Model Y bude reprezentovať zmenšenú aj slabšie vybavenú verziu SUV Model X. Spočiatku sa v technologických kuloároch hovorilo o modifikovanej architektúre z Modelu 3, no nakoniec vyplávalo na povrch, že inžinieri z radov Tesly vyvinuli úplne novú alternatívu, aby tak prispeli k lepšej špecifikácii. Nič bližšie ale v tejto chvíli nevieme.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Samsung vo februári spojí Galaxy Note a Galaxy S do jedného prémiového zariadenia!

Informácie o dojazde, výkone a iných vlastnostiach elektromobilu Tesla Model Y spoznáme až v polovici mesiaca, čiže nám nezostáva nič iné, ako si trpezlivo počkať na oficiálne odhalenie.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať