Netflix

Je to potvrdené: Netflix nebude súčasťou streamovacej služby od Apple

Spoločnosť Apple by už o pár dní mala vyrukovať s novou platformou, kde si budú môcť majitelia jej elektroniky pozrieť filmy alebo seriály.

Spoločnosť Apple by už o pár dní mala vyrukovať s novou platformou, kde si budú môcť majitelia jej elektroniky pozrieť filmy alebo seriály. Časť obsahu bude tvoriť originálna tvorba a druhú časť zase obsah od konkurencie, ako je napríklad HBO GO.

Ak si však niekto myslel, že sa do klubu pridá aj Netflix, tak je na omyle. Ten totiž pre Bloomberg potvrdil neúčasť, pretože chce, aby bol jeho obsah dostupný iba výhradne cez jeho platformu.

“Chceme, aby ľudia pozerali náš obsah cez našu službu,” uviedol šéf Reed Hastings, pričom dodal, že preto odmietli možnosť integrácie do veľkej platformy z dielne kalifornského jabĺčka. Tá uzrie svetlo sveta 25. marca a jej súčasťou by mala byť aj konkurencia Netflixu. Okrem originálnej tvorby chcú totiž cez svoju aplikáciu ponúkať i obsah od iných hráčov z príslušného trhového segmentu.

TIP REDAKCIE
Facebook sľubuje Hegerovi: Slovensku pomôžeme s hoaxami, situácia je naozaj zlá

Orientácia na služby

Za príchodom novej streamovacej služby od Apple stojí predovšetkým klesajúci záujem o hardvér. Ako ste už určite mnohí z vás postrehli, predaje iOS smartfónu pred nedávnom zažili slušné zemetrasenie, pretože klesol dopyt a s ním i tržby výrobcu. A to prvýkrát od príchodu prvej generácie iPhonu z roku 2007.

Nie je teda asi žiadnym veľkým prekvapením, že sa chcú v neďalekej budúcnosti preorientovať na softvér. Trh s telefónmi, tabletmi a počítačmi už dlhšie prejavuje príznaky presýtenia.