iPhone XR

Všetko má svoj koniec: Apple klesli tržby z predaja iPhone až o 15 percent

Finančné výsledky spoločnosti Apple, ktoré súvisia s októbrom, novembrom a decembrom, dopadli tak, ako sa aj očakávalo.

Finančné výsledky kalifornského jabĺčka, ktoré súvisia s októbrom, novembrom a decembrom, dopadli tak, ako sa aj očakávalo. Spoločnosť Apple verejne oznámila, že štvrťročné tržby z predaja iOS smartfónov medziročne klesli o 15 percent. Tržby z predaja ostatných produktov ale rástli. A to o 19 percent.

Nič podobné sa zatiaľ od predstavenia prvého iPhonu ešte nestalo. Ani raz mu totiž počas tohto lukratívneho vianočného obdobia nepadli tržby a ani zisk. Na záver roka 2018 budú preto ešte veľmi dlho spomínať.

Tim Cook ale tvrdí, že i napriek tejto skutočnosti môžu oslavovať, pretože na ich konte svieti 1,4 miliardy aktívnych elektronických zariadení, z čoho je až 900 miliónov iOS smartfónov. On sám to označuje za “veľký dôkaz spokojnosti a lojality zákazníkov” a zároveň i za hnací motor pre ich neustále rastúci biznis so službami.

Upravia cenovky

Počas tlačovej konferencie jabĺčka zaznelo ale okrem iného aj to, že výrobca spotrebnej elektroniky upraví aktuálne ceny iPhonov. Nie však úplne všade, ale iba v tých krajinách, kde malo oslabenie zahraničnej meny negatívny vplyv na výšku odporúčanej sumy.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Šéf spoločnosti tak chce podľa informácií od Reuters bojovať s občas sa vyskytujúcim “drastickým nárastom” cenoviek.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať