Videohovory cez Google Duo na webe sú tu, Slovensko zatiaľ čaká

Google sa raz a zas povenoval jednej zo svojich populárnych aplikácií, konkrétne Google Duo. Platforma po novom umožňuje cez web uskutočňovať online videohovory. Má to však jeden háčik – túto novinku si zatiaľ môžu vychutnať len obyvatelia Spojených štátov.

Google sa opäť povenoval jednej zo svojich populárnych aplikácií, konkrétne Google Duo. Platforma po novom umožňuje cez web uskutočňovať online videohovory. Má to však jeden háčik – túto novinku si zatiaľ môžu vychutnať len obyvatelia Spojených štátov.

To samozrejme neznamená, že táto skvelá možnosť nedorazí časom aj k nám. Gigant sa však zrejme rozhodol novinku najskôr otestovať v jednej oblasti a keď si bude istý, vypustí ju aj do ostatných kútov sveta, a teda aj k nám do Európy. K tomuto všetkému sa navyše pripája aj skutočnosť, že Google Duo doposiaľ ponúkalo všetkým rovnaké možnosti, a to bez ohľadu na to, kde sa používateľ nachádzal.

Čím jednoduchšie, tým lepšie

V čom však spočíva funkcionalita tejto skvelej novinky? Predovšetkým v jednoduchosti. Akonáhle sa prihlásiš do svojho Google účtu, môžeš bez akéhokoľvek zdržania (telefónne čísla a QR kódy) uskutočňovať videohovory priamo z tvojho PC.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

Táto “prehliadačová verzia platformy” síce zatiaľ neponúka tonu prielomových možností, no stále ti poskytuje možnosť zobraziť si ukážkové okno pre videohovory a dokáže sa prispôsobiť rôznym rozmerom videa.

Funkcia je však zatiaľ dostupná len pre Spojené štáty. Ako sme však už uviedli vyššie, neexistuje dôvod, kvôli ktorému by jednoduché a rýchle videohovory cez Google Duo nedorazili aj k nám. Pokiaľ teda hľadáš kvalitnú aplikáciu zameranú na videochat, ktorá dokáže bez väčších problémov nahradiť Hangouts, určite Duo vyskúšaj.