Porsche Taycan na nabíjačke

Porsche: Do roku 2025 chceme mať 50 % z našich nových áut na elektrinu

Nemecká špička z automobilového priemyslu to začína s elektromobilmi myslieť smrteľne vážne. Toto sú plány Porsche.

Nemecká špička z automobilového priemyslu to začína s elektromobilmi myslieť smrteľne vážne. Okrem športového sedanu s názvom Taycan príde na svet i plne elektrická verzia populárneho crossoveru Porsche Macan a Taycan Cross Turismo, aby tak výrobca dokázal splniť svoj cieľ.

Do roku 2025 chce mať totiž v portfóliu až 50 percent z nových áut na elektrickú energiu. O týchto ambíciách nám dal vedieť sám Oliver Blume, a to len krátko po tom, čo padlo slovo o vyššie spomínaných SUVčkach. Obe postavia na špičkovej platforme PPE (Premium Platform Electric) od inžinierov z Porsche a Audi, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.

“Do roku 2022 investujeme do elektromobility viac ako 6 miliárd eur a do roku 2025 by sme chceli vybaviť 50 % z našich nových áut elektrickým pohonom,” prezradil predseda predstavenstva Oliver Blume a dodal, že chcú “zaujať rolu technologického pioniera, preto budú i naďalej dôsledne zosúlaďovať spoločnosť s mobilitou budúcnosti.”

K predstaveniu plne elektrického crossoveru Porsche Macan a Taycan Cross Turismo dôjde koncom roka 2019, píše Electrek. S výrobou chcú začať už začiatkom ďalšej dekády.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb