Verily: Smart topánky, ktoré poznajú vašu váhu a vedia kedy ste spadli na zem

Verily skúma nové možnosti ich zdravotne orientovaných gadgetov. Najnovšie dohady tvrdia, že firma vytvorila prototyp smart topánok.

Verily, spoločnosť od Alphabet, skúma nové možnosti ich zdravotne orientovaných gadgetov. Najnovšie dohady tvrdia, že firma vytvorila prototyp smart topánok.

Smart topánky od spoločnosti Verily majú hneď niekoľko užitočných funkcií. Dokážu zmerať vašu váhu a aj to, ako často sa hýbete. Dokážu dokonca zistiť, kedy ste spadli na zem. Nie sú to priam impozantné funkcie, no takéto topánky by sa zišli nejednému človeku. Nesmieme si ich však zmýliť s fitness topánkami, pretože neslúžia na to, aby merali našu športovú aktivitu, ale zdravie.

Nevtieravé monitorovanie zdravia

Ich hlavným cieľom je teda informovať nás o tom, ako často sa hýbeme a či sme rapídne a nezdravo nepribrali – či nemáme príznaky kongestívneho srdcového zlyhania. Ak sa potkneme a spadneme na zem, dokážu odoslať upozornenie, aby nám niekto prišiel na pomoc. Táto funkcia je veľmi výhodná pre ľudí, ktorí majú problém s mobilitou, no aj naďalej chcú žiť nezávisle.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Nie je jasné, či takéto topánky skutočne uzrú svetlo sveta. Nebolo by ale prekvapujúce, keby ich vývoj pokračoval. Takáto technológia je veľmi nenápadná a dokáže poskytnúť dôležité zdravotné informácie. Taktiež by to bol realistickejší projekt ako nedávno zrušené šošovky na monitorovanie glukózy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať