Baldur's Gate
Baldur's Gate

Ak si niekto myslel, že RPG legendy, ako je napríklad Baldur’s Gate, jedného dňa nadobro odídu, tak bol na veľkom omyle. Čerstvá kolaborácia medzi Skybound Games a Beamdog by totiž mala už čoskoro priniesť verzie pre herné konzoly, ktoré navyše obohatia i o nový obsah.

Celkovo pôjde podľa dostupných informácií až o šesť RPG titulov v takzvanej Enchanced Edition, medzi ktorými nechýba Neverwinter Nights a dokonca ani Icewind Dale. TechSpot píše, že hry budú k dispozícii v priebehu tohto roka, a to formou digitálnej aj fyzickej distribúcie. Nič viac momentálne nevieme.

Novinku sme sa dozvedeli priamo od Skybound Games. Na oficiálnom webe spoločnosti pribudol nový článok, v ktorom informujú všetkých milovníkov nižšie spomenutých klasík o príchode konzolových verzií.

„Tieto hry sú ikonami, a to vrátane Baldur’s Gate, ktorá vytvorila štandard pre počítačové hry v štýle Dungeons & Dragons,“ uviedol šéf Skybound Games Ian Howe.

„Sme nadšení, že prinesieme túto neuveriteľnú bridlicu spoločnosti Beamdog na nové platformy pre oba typy fanúšikov – pre pamätníkov, ale aj pre tých, ktorí s hrami prídu do styku prvýkrát. Keďže sme dlhoroční fanúšikovia Baldur’s Gate a Dungeons & Dragons, tak je fantastické nadviazať partnerstvo s Beamdogom ako s najnovším členom rodiny Skybound.“

Tieto legendy si zahráme na konzolách

  • Baldur’s Gate
  • Baldur’s Gate ll
  • Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear
  • Icewind Dale
  • Planescape: Torment
  • Neverwinter Night