Baldur's Gate

RPG legendy neumierajú: Baldur’s Gate si čoskoro zahráme aj na konzolách

Ak si niekto náhodou myslel, že RPG legendy, ako je napríklad Baldur’s Gate, jedného dňa nadobro odídu, tak bol na veľkom omyle.

Ak si niekto myslel, že RPG legendy, ako je napríklad Baldur’s Gate, jedného dňa nadobro odídu, tak bol na veľkom omyle. Čerstvá kolaborácia medzi Skybound Games a Beamdog by totiž mala už čoskoro priniesť verzie pre herné konzoly, ktoré navyše obohatia i o nový obsah.

Celkovo pôjde podľa dostupných informácií až o šesť RPG titulov v takzvanej Enchanced Edition, medzi ktorými nechýba Neverwinter Nights a dokonca ani Icewind Dale. TechSpot píše, že hry budú k dispozícii v priebehu tohto roka, a to formou digitálnej aj fyzickej distribúcie. Nič viac momentálne nevieme.

Novinku sme sa dozvedeli priamo od Skybound Games. Na oficiálnom webe spoločnosti pribudol nový článok, v ktorom informujú všetkých milovníkov nižšie spomenutých klasík o príchode konzolových verzií.

“Tieto hry sú ikonami, a to vrátane Baldur’s Gate, ktorá vytvorila štandard pre počítačové hry v štýle Dungeons & Dragons,” uviedol šéf Skybound Games Ian Howe.

“Sme nadšení, že prinesieme túto neuveriteľnú bridlicu spoločnosti Beamdog na nové platformy pre oba typy fanúšikov – pre pamätníkov, ale aj pre tých, ktorí s hrami prídu do styku prvýkrát. Keďže sme dlhoroční fanúšikovia Baldur’s Gate a Dungeons & Dragons, tak je fantastické nadviazať partnerstvo s Beamdogom ako s najnovším členom rodiny Skybound.”

Tieto legendy si zahráme na konzolách

  • Baldur’s Gate
  • Baldur’s Gate ll
  • Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear
  • Icewind Dale
  • Planescape: Torment
  • Neverwinter Night
TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!