Porsche Taycan na nabíjačke

Elektromobil Porsche Taycan sa nabíja 2x rýchlejšie než Tesla

Budúci rok bude pre trh s elektromobilmi kľúčový. Na trh prídu prvé modely veľkých výrobcov, medzi ktorými nebude chýbať ani novinka od Porsche, Jaguar, Mercedes-Bez či Audi.

Budúci rok bude pre trh s elektromobilmi kľúčový. Na trh prídu prvé modely veľkých výrobcov, medzi ktorými nebude chýbať ani novinka od Porsche, Jaguar, Mercedes-Bez či Audi. Pripočítajte si k tomu čoraz vyššiu rýchlosť výroby Tesla Model 3, S a X a dostanete celkom zaujímavý počet elektromobilov.

Pre Porsche neznamená uspieť to, že prídu na trh ako prví. Namiesto toho sa chcú zamerať na spôsob akým ich pripravovaný elektromobil jazdí a ako rýchlo sa nabíja.

„Nepotrebujeme a nechceme byť prví“

Nepotrebujeme a nechceme byť prví. Nedáva zmysel jazdiť rýchlo a potom 2 hodiny čakať kým sa nám elektromobil nabije. Mierime na 80 % nabitie kapacity batérie za 15 minút,povedal Detlev von Platen, člen predstavenstva Porsche.

Porsche Mission E premenovali na Taycan

Internetom kolujú informácie, ktoré získal aj TECHBYTE, že na rozdiel od ostatných výrobcov sa Porsche púšťa do návrhu svojej vlastnej siete nabíjačiek. Ide o podobný prístup aký si zvolila Tesla s ich sieťou Superchargerov. 350 kW nabíjačky by sa mali volať Porsche Electric Pit Stop a vozidlá výrobcu by skutočne mohli nabiť na 80 % za krátkych 15 minút.

TIP REDAKCIE
Bežecký pás na doma čo najlacnejšie: Tento model teraz stojí len 150 €!

Musk kritizoval riešenie

Rozhodnutie Porsche kritizoval napríklad Elon Musk, ktorý si myslí, že výkon 350 kW môže poškodiť batériu. Aj preto sa Tesla rozhodla zastaviť na hodnote 200-250 kW.

Porsche momentálne prechádza veľkými zmenami. Nedávno priznali, že prestanú vyrábať autá s dieslovými agregátmi. Do roku 2025 by pritom chceli mať až 50 % flotily elektrickej. Automobilka vidí, že v zelenom pohone je budúcnosť. Tak napríklad v Európe je až 60 % všetkých predaných Porsche Panamera v prevedení plug-in hybrid. Výrobca má za 1 rok vyrobiť približne 20 000 Taycanov. Len z Nórska pritom pribudlo 2 000 predobjednávok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať