bezdrotove nabijanie

OnePlus 7 nebude mať kľúčovú vlastnosť, ktorú by mať mal. Šéf OnePlus obhajuje rozhodnutie

Aj keď spoločnosť OnePlus nepredstavila na podujatí Mobile World Congress 2019 nové zariadenie, ukázala aspoň prototyp svojho 5G smartfónu.

Aj keď spoločnosť OnePlus nepredstavila na podujatí Mobile World Congress 2019 nové zariadenie, ukázala aspoň prototyp svojho 5G smartfónu, ktorý v priebehu tohto roka ponúknu niektorí európski operátori. Veľa ich ale spočiatku nebude.

Najbližšie nás v podaní tohto výrobcu čaká OnePlus 7, ktorý by mohol byť predstavený niekedy v máji. Aspoň podľa skúseností s predošlou generáciou OnePlus 6. Každý nový model od OnePlus je vždy sledovanejší a predávanejší.

To isté sa očakáva od OnePlus 7, ktorému ale bude chýbať jedna praktická funkcia – bezdrôtové nabíjanie. Potvrdil to priamo šéf spoločnosti OnePlus Pete Lau, podľa ktorého je takéto nabíjanie pomalšie, ako klasické fyzické dopĺňanie energie.

OnePlus
Prototyp 5G smartfónu od OnePlus na MWC 2019

Zároveň dodal, že rýchle nabíjanie od OnePlus patrí medzi tie najlepšie a najrýchlejšie, s čím sa určite dá súhlasiť. Bezdrôtové nabíjanie je však zatiaľ skôr o komforte ako rýchlosti, ktorá sa beztak kontinuálne zlepšuje. Xiaomi Mi 9 už napríklad disponuje 20 W bezdrôtovým nabíjaním.

TIP REDAKCIE
Hanba na sto honov: Google Pixel Watch vraj poháňa 4-ročný procesor

Kto bezdrôtové nabíjanie používa, vie, že je veľmi pohodlné. Teda, pokiaľ ho zrovna netlačí čas. Snáď bude vlajkový OnePlus 7 natoľko zaujímavý, že chýbajúce bezdrôtové nabíjanie až tak prekážať nebude.

Mimochodom, šéf spoločnosti odmietol komentovať špekulácie, ktoré hovoria, že OnePlus 7 bude mať obrazovku bez akéhokoľvek zárezu a výsuvnú kameru, resp. rovno celú konštrukciu v štýle Mi Mix 3. Musíme si tak počkať na ďalšie indície zo spoľahlivých zdrojov.