xioami mi 9

Xiaomi Mi 9 oficiálne: Štýlová vlajková loď s priateľskou cenou

Nový top-end model výrobcu Xiaomi bol predstavený dnes na oficiálnom tlačovom podujatí v domovskej krajine spoločnosti v ďalekej Číne. Xiaomi Mi 9 je podľa očakávaní výborne vybaveným zariadením s akceptovateľnou cenovkou.

Nový top-end model výrobcu Xiaomi bol predstavený dnes na oficiálnom tlačovom podujatí v domovskej krajine spoločnosti v ďalekej Číne. Xiaomi Mi 9 je podľa očakávaní výborne vybaveným zariadením s priateľskou cenovkou.

Xiaomi Mi 9 bude k dispozícii aj v špeciálnej edícii s priehľadným zadným krytom, ktorý však prekrýva len imitáciu vnútorných komponentov. Na jedinečnom vzhľade to ale neuberá. Začnime ale civilnou verziou.

Xiaomi Mi 9 stavil na dizajn. Nový sklenený panel výrobca jemne zaoblil pozdĺž konštrukcie. Povrch gravíroval laserovou technológiou, vďaka čomu sa mu podarilo vytvoriť unikátny reflexný vzhľad.

xiaomi mi 9

Dominantný a jediný prvok zadnej strany predstavuje trojitý, vertikálne uložený fotoaparát, ktorý chráni zafírové sklo. Drvivú väčšinu prednej strany zaberá displej. Plochu ukracuje len veľmi štíhla brada a rámiky, či miniatúrny zárez s 20 Mpx selfie kamerou. Pomer obrazovky k telu činí úctyhodných 90,7 %.

Xiaomi Mi 9 nie je napriek elegantnej konštrukcii žiadnym drobcom. Obrovský 6,39-palcový AMOLED displej vyrobila spoločnosť Samsung, má FHD+ rozlíšenie a maximálny jas 600 nitov. Aby sme nezabudli, v obrazovke sa nachádza optický snímač odtlačkov prstov.

xioami mi 9

Na tejto obrazovke sa budú skvele vynímať zábery z hlavného 48 Mpx fotoaparátu so svetelnosťou f/1.75. O presné ostrenie sa postará laser kombinovaný s PDAF a správne nastavenie podľa zaznamenávanej scény upraví umelá inteligencia. Medzi režimami nájdete HDR, nočnú fotografiu, portréty, panorámu, časozber a niekoľko ďalších dodatočných možností.

Hlavný obrazový snímač dopĺňa 12 Mpx senzor s dvojnásobným optickým priblížením a 16 Mpx fotoaparát so širokým zorným poľom, ideálnym napr. pre fotografovanie krajiniek. Xiaomi Mi 9 by po tejto stránke v každom prípade sklamať nemal.

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska

xiaomi

Výkon zariadeniu dávkuje nekompromisný Snapdragon 855 spolu so 6 GB operačnou pamäťou a 64, resp. 128 GB interným úložiskom. Miesto sa našlo aj pre pamäťovú microSD kartu. Určite spomenieme Bluetooth 5.0, NFC, širokú podporu pre 4G LTE, dvojpásmové WiFi, lokalizačné služby a 3300 mAh batériu.

Kapacita akumulátora nie je rekordná a s viac ako jedným dňom výdrže by sme už popredu nepočítali. Poteší ale 18W nabíjačka, ktorá je súčasťou balenia, a dokonca 20W bezdrôtové nabíjanie. Smartfón by sa tak mal nabiť do použiteľného stavu behom niekoľkých minút.

Xiaomi Mi 9 využíva Android 9 Pie, na ktorom je postavené užívateľské prostredie MIUI 10.

Verzia s priehľadným zadným sklom, pomenovaná ako Transparent Edition, disponuje až 12 GB operačnou pamäťou a 256 GB priestorom pre dáta. Táto neskromná verzia je logicky najdrahšia.

xiaomi mi 9
Xiaomi Mi 9 v priehľadnej edícii

Úvodná dostupnosť je zatiaľ obmedzená na Čínu. Xiaomi ale novinky privezie do Barcelony na podujatie Mobile World Congress 2019, kde zrejme ohlási európsku dostupnosť. Zatiaľ tak máme iba čínske ceny, ktoré sú klasicky nižšie ako tie, ktoré uvidíme v Európe.

Konfigurácia 6/64 GB stojí v Číne po prepočte 394 EUR. Model 6/128 GB je ocenený na 433 EUR a za priehľadný typ čínski záujemcovia zaplatia po prepočte 525 EUR.