CAT S61

Juraj Koreň sa pokúsi zdolať extrémne preteky Red Bull X-Alps

Víťaz súťaže CATAPULTUJ SVOJ SEN z roku 2017, profesionálny paraglajdista, horolezec, dobrodruh a ambasádor značky CAT sa ako jediný Slovák zúčastní prestížnych svetových pretekov Red Bull X-Alps, ktoré sa konajú každé dva roky. 

Víťaz súťaže CATAPULTUJ SVOJ SEN z roku 2017, profesionálny paraglajdista, horolezec, dobrodruh a ambasádor značky CAT sa ako jediný Slovák zúčastní prestížnych svetových pretekov Red Bull X-Alps, ktoré sa konajú každé dva roky. 

Red Bull X-Alps je jedným z najextrémnejších dobrodružných pretekov svojho druhu na svete a Juraj sa ho zúčastní ako historicky druhý Slovák. Spoločnosť mu, samozrejme, bude robiť odolná vlajková loď CAT S61.

Prvým Slovákom bol Peter Vrabec, ktorý však preteky v roku 2007 nedokončil. Týchto prestížnych pretekov sa má šancu zúčastniť iba 32 najlepších a spomedzi Čiech a Slovenska bol vybraný práve Juraj Koreň, ktorý k tomu dodal:

„Pre mňa je to splnenie jedného obrovského sna malého chalana, ktorý si povedal, že nič nie je nemožné!“

cat

Na preteky sa Juraj snažil dostať aj počas minulých ročníkov, ale až dnes sa mu podarilo prebojovať medzi špičku, kvôli čomu skutočne dlho a poctivo trénoval a zúčastňoval sa rôznych podobných pretekov, ako napr. X-Pyr (Pyreneje) a X-Berg (Dračie vrchy).

Red Bull X-Alps je pretek, ktorý začína v Salzburgu už 16. júna a končí v Monaku. „Je to najväčšia, najťažšia a najprestížnejšia súťaž, o ktorej všetci piloti básnia. Štart a live-trackingový ošiaľ si takmer nikto nenechá ujsť,“ teší sa nadšene Juraj.

TIP REDAKCIE
Vianoce pred telkou? Telekom sprístupnil desiatky TV kanálov zadarmo

CAT S61

CAT S61 disponuje integrovanou termokamerou FLIR s vylepšeným softvérom pre vyšší kontrast obrazu a väčší teplotný rozsah až do 400 stupňov Celzia, a so zvýšeným rozlíšením z VGA na HD, ktorý sa podpísal na optimalizácii kvality obrazu využívajúc technológiu MSX.

CAT S61 tiež obsahuje snímač kvality vzduchu od spoločnosti Sensirion, ktorý upozorňuje používateľov na vysokú úroveň znečisťujúcich látok v ovzduší (napr. prchavé organické zlúčeniny a pod.) vo svojom pracovnom prostredí.

juraj koren
CAT S61

Vlajková loď sa tiež pýši laserovým meraním vzdialenosti, ktoré dokáže merať vzdialenosti medzi bodmi až do 10 metrov, potom vypočítať plochu a prepínať medzi metrickými a imperiálnymi meraniami.

Všetky údaje sú uložené v obraze, takže je možné vykonať alternatívne odhady merania alebo vykonať úpravy bez návratu do miestnosti.

Telefón je možné zakúpiť u vybraných operátorov alebo vo viacerých obchodoch za maloobchodnú cenu 819 EUR.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať