CAT má novinku: S61 je extrémne odolný smartfón s vylepšenou termokamerou!

0
CAT S61

Populárna americká značka bude počas podujatia Mobile World Congress 2018 zdobiť jednu z viacerých horúcich mobilných noviniek. Model CAT S61 vychádza zo základov generačného predchodcu, no ponúka lepšie čísla vrátane vynovenej termálnej kamery.

Informácie sme sa dozvedeli prostredníctvom oficiálneho predstavenia, ktoré prebehlo online, a to na webe samotného výrobcu. Nejde však priamo o CAT, ale o hardvérového partnera spoločnosti. Keďže nedisponuje vlastnými výrobnými kapacitami, zhmotnenie svojich Android smartfónov musí realizovať prostredníctvom poskytovania licencie.

Novinka CAT S61 nahrádza kúsok S60 z roku 2016, preto prichádza na scénu s pokročilejšou výbavou, mierne vynoveným konštrukčným prevedením a zároveň aj so schopnejšou termokamerou. Ako tvrdí The Verge, tá po novom zvládne merať teplotu od -20 do 400 stupňov Celzia, pričom ponúkne o kúsok lepší kontrast, aby tak bolo možné vidieť na HD (už nie VGA) zábere viac detailov.

CAT S61

Živý prenos

Vynovená termokamera zvládne uskutočniť živý prenos z jedného miesta na druhé. Keď bude mať používateľ k dispozícii kvalitné dátové pripojenie, môže tak niekomu za počítačom na diaľku predviesť, ako vyzerá situácia priamo v teréne.

Medzi zaujímavými inováciami, s ktorými CAT S61 príde na pulty obchodov, figuruje aj laserový merač vzdialenosti do 10 metrov či integrovaný senzor na meranie kvality ovzdušia v miestnostiach, vďaka čomu nás smartfón upozorní, že to, čo momentálne dýchame, nie je zrovna najbezpečnejšie. Hardvér tentokrát pochádza od ostrieľanej spoločnosti Sensirion.

4 500 mAh batéria

Čo sa týka technickej špecifikácie, tak za približne 900 eur (áno, toľko by mala táto novinka stáť) nadobudnete kompaktný, iba 5,2-palcový displej vo Full HD rozlíšení, hliníkom vystužený rámik, 4 GB operačnú pamäť RAM, mid-range čipset Snapdragon 630, Android Oreo a tiež až 4 500 mAh akumulátor. Samozrejmosťou sú aj dve dôležité certifikácie – jednu uskutočnili na základe požiadavkov štandardu IP68 a tú druhú podľa vojenskej MIL-STD-810.

TIP REDAKCIE
Slováci majú k dispozícii nový Messenger, onedlho príde aj tmavý režim!

CAT S61 sa objaví na verejnosti počas MWC 2018 a do predaja pôjde niekedy počas druhého štvrťroka.