battlefield v

EA má za sebou zlý rok: Sklamal nás Battlefield V, tvrdí

Hry na počítač a konzoly si to medzi sebou minulý rok poriadne rozdali. Pred Vianocami vyšlo niekoľko extrémne vydarených kúskov, medzi ktorými bol aj Battlefield V.

Hry na počítač a konzoly si to medzi sebou minulý rok poriadne rozdali. Pred Vianocami vyšlo niekoľko extrémne vydarených kúskov, medzi ktorými bol aj Battlefield V. Ten sa podľa EA nepredával až tak dobre, ako dúfali, čo spôsobilo veľký prepad akcií EA.

EA síce Battlefield V nemenuje ako hlavný dôvod horších finančných výsledkov, patrí medzi tituly, ktoré k tomu prispeli. Spoločnosť dokonca slabšie výsledky odôvodňuje „intenzívnou“ konkurenciou.

Dôvodov, prečo Battlefield V nie je až tak úspešný, ako sa možno čakalo, je hneď niekoľko. Tým hlavným je azda posunutie jeho predaja o jeden mesiac. Namiesto 20. októbra na trh prišiel až 20. novembra. Ďalším dôvodom môže byť vydanie iných vydarených hier ako Red Dead Redemption 2 či Call of Duty: Black Ops 4.

No a nakoniec, nemôžeme zabudnúť ani na to, že Battlefield V stále nie je dokončený. Na niekoľko režimov ako Rush či Battle Royale v BF V známy ako Firestorm sa stále čaká. Na druhú stranu, Fortnite a PUBG si aj naďalej užívajú obrovský záujem.

EA má však pripravený záložný plán. Len pred dvoma dňami predstavil battle royale hru Apex Legends od Respawn Entertainment, ktorá je zadarmo. Za 1 deň si ju nainštalovalo 2,5 milióna hráčov. Počas roka 2019 ešte uvidíme minimálne jeden silný titul – Anthem. Sme teda zvedaví, či sa EA podarí vymaniť sa z nepriaznivej situácie, zatiaľ to vyzerá tak, že sa to môže aj nemusí podariť.

Total
2
Zdieľaní