Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 je podľa odborníkov jedna z najlepších hier súčasnosti

Vývojárske štúdio Rockstar Games dnes sprístupnilo dlho očakávaný herný titul Red Dead Redemption 2, ktorý si už navyše medzičasom stihol získať srdcia kritikov.

Vývojárske štúdio Rockstar Games dnes sprístupnilo dlho očakávaný herný titul Red Dead Redemption 2, ktorý si už navyše medzičasom stihol získať srdcia kritikov. Snáď všetky veľké online médiá vo svojich ešte čerstvých recenziách píšu, že ide o jednu z najlepších hier, aká kedy uzrela svetlo sveta.

A to bez akejkoľvek štipky srandy. Výnimkou nie je ani ostrieľaný server IGN, ktorý ju označil za hru s veľmi vzácnou kvalitou, pričom jej udelil 10 bodov z 10. Toto hodnotenie si zaslúžila za svoj otvorený svet s dynamickou reputáciou, prepracovaný a predovšetkým dlhý príbeh aj za doslova dychberúce množstvo drobných detailov.

“Hľadáš jednu z najlepších akčných skúseností tejto generácie? Tu je tvoj huckleberry.”

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

Iný názor na Red Dead Redemption 2 však nemá ani server GameSpot+, ktorý tento ambiciózny western titul tiež chváli z každej jednej strany.

Pokračovanie Red Dead Redemtion z roku 2010 vraj nesklame ani toho najnáročnejšieho gamera s tými najväčšími očakávaniami. Musí sa však pripraviť na príbeh, ktorý je dlhý preto, lebo v hre neexistuje žiadny rýchly spôsob cestovania, iba kôň. Druhým a zároveň aj posledným nedostatkom je koniec, kde vraj chýba hlavnej postave tak veľká statočnosť, akú mala na konci prvej časti.

TIP REDAKCIE
Oprávnenia aj widgety: Google prináša do Android smartfónov nové funkcie

Medzi pozitívnymi stránkami sa spomína bezkonkurenčne grafické spracovanie spomedzi hier pre herné konzoly, dlhý príbeh plný prekvapení vrátane bohatého množstva takzvaných vedľajších rozptýlení.

“Jedna z troch najlepších hier s otvoreným svetom všetkých čias a najlepšia hra, akú štúdio Rockstar spravilo.”

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

A čo na ňu hovorí Polygon? Presne to isté, čo aj IGN alebo GameSpot+, čiže opäť iba samá chvála. Kritik v tomto prípade vyzdvihuje predovšetkým dynamickú reputáciu a obrovské množstvo možností, ktoré má hráč po spustení tohto titulu k dispozícii. Je teda iba na ňom a jeho rozhodnutiach, akým smerom pôjde. Môže si zvoliť mierumilovnú cestu, ale aj tú opačnú, čiže agresívnu. A od toho sa potom odvíja celý príbeh.

“Red Dead Redemption 2 je jednou z najambicióznejších hier tejto dekády s obrovským rozpočtom.”

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať