Apex Legends

PUBG a Overwatch v jednom: Novú battle royale hru Apex Legends si zamiluješ

Svet sa dočkal ďalšieho veľmi ambiciózneho a zároveň i netradičného battle royale titulu. Novinka nesie názov Apex Legends.

Svet sa dočkal ďalšieho veľmi ambiciózneho a zároveň i netradičného battle royale titulu. Novinka nesie názov Apex Legends, je k dispozícii zdarma a stojí za ňou EA spolu s vývojárskym štúdiom Respawn, ktoré má na svojom konte aj hit Titanfall.

Sci-fi hra Apex Legends z pohľadu prvej osoby v podstate kombinuje PUBG a Overwatch od Blizzardu. Hráči si pred štartom súboja vyberú niektorú z dostupných postáv s vlastným menom a potom ich čaká skok z vesmírnej lode priamo na bojisko, kde si zmerajú sily so súpermi.

Ako informuje TechSpot, s každou jednou hernou postavou je spojený špecifický príbeh. A nielen to. Každá jedna z nich vyniká určitými schopnosťami, aké žiadna iná postava neponúka. Preto je pre každý jeden tím dôležité, aby si dal pri vytváraní zostavy poriadne záležať. Aj tu ide o jeden z hlavných faktorov úspechu.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

Battle royale kategóriu tak obohacujú i takzvané MOBA prvky, ktoré si v poslednom čase začalo osvojovať čoraz viac akčných hier z pohľadu prvej osoby.

Iba multiplayer

Hráči majú ale k dispozícii iba mutliplayer. Lepšie povedané, tímový multiplayer, čo logicky znamená, že nový titul Apex Legends zameriava pozornosť na tímovú spoluprácu.

Nie je teda asi ani žiadnym veľkým prekvapením, že nás na virtuálne bojisko pustí iba v skupine, nie úplne osamote. Sily si zmeria až 60 ľudí, pričom jeden tím tvoria 3. Dokopy si to teda medzi sebou rozdá až 20 odhodlaných skupiniek.

Novinku stiahnete prostredníctvom oficiálnej web stránky ešte čerstvého herného titulu. Potrebujete buď osobný počítač, konzolu PS4 alebo Xbox One.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať