Bajaboard Pantera

Tak toto je šialenosť: Nový elektrický skateboard ide rýchlosťou až 72 km/h

Fanúšikovia skateboardov, adrenalínu a elektrického pohonu si budú môcť zaobstarať parádnu novinku Pantera od spoločnosti Bajaboard.

Fanúšikovia skateboardov, adrenalínu a elektrického pohonu si budú môcť zaobstarať parádnu novinku od spoločnosti Bajaboard. Ide o odpružený elektrický model Pantera, ktorý dokáže uháňať doslova šialenou rýchlosťou. Skúsený používateľ ho vie rozbehnúť až na 72 kilometrov za jednu hodinu.

Výrobca preto upozorňuje každého, kto oň prejaví záujem, aby nebral túto skutočnosť na ľahkú váhu. Ak by si dotyčný nedal pozor, môže sa veľmi rýchlo stať nebezpečný úraz.

Skateboard Bajaboard Pantera váži 26 kilogramov, ponúka výkon o veľkosti slušných 8 kWh (niečo cez 10 konských síl) a je vyrobený do náročného terénu. Odzrkadľuje to aj jeho konštrukčné prevedenie, kde máme príležitosť vidieť veľké pružiny vrátane koliesok s tiež riadne mohutnými pneumatikami. Výbava zahŕňa okrem iného až 4 elektromotory.

Bajaboard Pantera
Bajaboard Pantera (via Electrek)
Bajaboard Pantera
Bajaboard Pantera (via Electrek)

Plne nabitý akumulátor s kapacitou 1,1 kWh dokáže poskytovať elektrickú energiu približne 45 kilometrov. Samozrejme, táto vzdialenosť platí iba vtedy, keď sa používateľ trošku krotí. Ak by jazdil pri maximálnej kapacite pohonu, prejde tak o pár kilometrov menej ako za bežných okolností.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!

O cene a ani dostupnosti nič nevieme. Výrobca z Austrálie nám prezradil iba to, že treba počítať so štvorcifernou sumou. Cenovka elektrického skateboardu Pantera by sa totiž mala pohybovať okolo úrovne cien špičkových horských bicyklov pre profesionálov.