Peugeot e-208

Peugeot začal zbrojiť: Jeho nový elektromobil e-208 prejde 340 kilometrov

Renomovaná francúzska automobilka Peugeot predstavila nový elektromobil e-208, ktorý ocení každý, kto žije v meste. Má kompaktné rozmery aj dobrý dojazd.

Renomovaná francúzska automobilka Peugeot predstavila nový elektromobil e-208, ktorý ocení každý, kto žije v meste. Okrem kompaktnejších rozmerov hatchback karosérie je v ponuke aj obstojná výdrž na jedno nabitie. Výrobca tvrdí, že s ním pri krotkej nohe prejdeme približne 340 kilometrov.

Hardvérovú zostavu v tomto prípade tvorí 50 kWh akumulátor vrátane elektromotoru s výkonom o veľkostí 136 koní. Krútiaci moment dosahuje 260 Nm a vyššie spomínaný dojazd vypočítali podľa štandardu WLTP, informuje Electrek.

Dá sa teda očakávať takzvaná ľudová cenovka, ktorá bude podstatne nižšia ako aktuálna cena Modelu 3 z dielne Tesly. Spoločnosť Peugeot nám však zatiaľ neprezradila žiadne bližšie detaily, takže nevieme povedať ani odhadovanú sumu.

Vieme iba to, že nový elektromobil Peugeot e-208 nabijeme prostredníctvom rýchlo-nabíjacích staníc so 100 kW kadenciou. Palubná nabíjačka dokáže napĺňať hladnú batériu iba pri skromnom výkone 11 kW, takže si počas jej používania počkáme podstatne dlhšie.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli
Peugeot e-208
Peugeot e-208
Peugeot e-208
Peugeot e-208

Čo sa týka interiéru, tak ten vyzerá identicky ako ten, ktorým disponuje verzia nového modelu 208 na fosílne palivá. Za zmienku tu stojí predovšetkým minimalizmus, hranaté krivky a relatívne veľká palubná obrazovka.

Ako už bolo spomínané, cenu novinku Peugeot e-208 v týchto dňoch nepoznáme, čo platí i o jej dostupnosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať