Údajne už potvrdená podoba iPhone XI

Apple už rozhodol: Foťák v nových iPhonoch vraj pripomína oko Kyklopa

Vedenie spoločnosti Apple údajne rozhodlo o tom, ako budú vyzerať tohtoročné generácie iOS smartfónu iPhone.

Vedenie spoločnosti Apple údajne rozhodlo o tom ako budú vyzerať tohtoročné generácie iOS smartfónu. Z dvoch dizajnových konceptov vyhral ten iPhone, ktorý pripomína oko Kyklopa. Teda aspoň čo sa týka toho najväčšieho modelu a jeho zadnej strany konštrukcie s nezvyčajným LED bleskom.

Za touto zaujímavou novinkou stojí server TomsGuide, ktorý sa odvoláva na hviezdnu kolaboráciu renomovaného indického servera CompareRaja s ostrieľaným leakerom @OnLeaks aka Stevom Hemmerstofferom. Ten je známy predovšetkým vďaka Twitteru a jeho viacerým už potvrdeným únikom.

Ak porovnáme nový dizajn s minuloročnou generáciou a jej fotoaparátom, tak ho podľa dostupných informácií premiestnenia z rohu do stredu smartfónu. Nie však úplne, ale nad jabĺčko. Niektorým Apple blogerom sa tento krok celkom pozdáva. Predovšetkým kvôli tomu, že ide konečne o poriadnu konštrukčnú symetriu.

Trojica očakávaných iPhonov
Trojica očakávaných iPhonov (očakávajú sa 4 farby – biela, zlatá, šedá a modrá)

4 000 mAh a USB C

Spomínaný indický server nezverejnil iba takmer finálnu podobu nových modelov, ale aj zopár zaujímavostí o technickej špecifikácii.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Očakávaný iPhone XI by mal napríklad poskytnúť až 4 000 mAh akumulátor a 5,8″ displej. Zároveň sme sa dočkali aj potvrdenia prítomnosti už viackrát špekulovaného portu USB C, ktorý tak po rokoch nahradí Lightning.

Počas uplynulého týždňa bolo zase počuť o ultra-wide snímači (ten tretí v LED blesku), lepšom zoome (údajne až 5x hybrid) alebo o prítomnosti laserového skeneru, čo otvorí dvere pokročilejšej rozšírenej realite. Používateľ iOS smartfónu bude môcť využiť prítomný systém na skenovanie bezprostredného okolia (dosah do 4 a pol metra), z čoho následne vznikne trojrozmerná digitálna podoba interiéru.

Páči sa ti tento dizajn?

Loading ... Loading ...