iPhone XS

AR je budúcnosť: Nové iPhony by mali dostať laserové 3D fotoaparáty

Inžinieri z Apple vraj vybavia nadchádzajúce iOS smartfóny niečím, čomu sa dá hovoriť laserové 3D fotoaparáty.

Inžinieri z Apple vraj vybavia nadchádzajúce iOS smartfóny niečím, čomu sa dá hovoriť laserové 3D fotoaparáty. Tento kus hardvéru poskytne používateľom príležitosť oskenovať okolitý svet, vďaka čomu potom iPhone vytvorí jeho trojrozmernú rekonštrukciu. Funkčný dosah má v tomto prípade až 4 a pol metra.

Súčasný 3D systém v minuloročných modeloch slúži len ako podpora pre biometrickú technológiu Face ID, čiže je súčasťou fotoaparátu na prednej strane, nie zadnej. Výrobca využíva výdobytok modernej éry na zvýšenie bezpečnosti pri rozpoznávaní tváre toho, kto chce získať oprávnenie vstúpiť do operačného systému smartfónu.

Po novom však bude súčasťou aj toho hlavného. Ako píše Bloomberg, Apple vraj vybaví tohtoročné generácie pokročilým 3D fotoaparátom, ktorý viac ako určite súvisí s už viackrát spomínanou trojitou zostavou. Informácie pochádzajú už tradične od bližšie nešpecifikovaných zdrojov z priemyselného prostredia.

Viac ako 4 metre

Pokročilý by mal byť predovšetkým kvôli tomu, že dokáže fungovať pri podstatne väčšej vzdialenosti ako súčasný 3D systém. Namiesto 25 až 50 cm sa v technologických kuloároch spomína až niečo cez 4 metre. To je dostatočné na to, aby bol používateľ iPhonu schopný oskenovať interiér menšej miestnosti a vytvoriť z neho digitálnu podobu pre rozšírenú realitu (AR).

Laserový skener

Nový 3D systém funguje prostredníctvom laserovej technológie, nie projekcie bodov, čo otvorilo dvere vyššie spomínanej funkčnej vzdialenosti. Bez laseru by mu začali 2, 3 alebo dokonca až 4 metre robiť značné problémy. Preto je jeho súčasná verzia využívaná iba v rámci funkcionality Face ID, kde zdvíha úroveň bezpečnosti.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

“Laserový 3D fotoaparát by obohatil rozšírenú realitu na iPhone, pretože mu umožní precíznejšie vnímanie hĺbky a umiestňovanie virtuálnych objektov,” informuje Bloomberg.

Vyššia kvalita

Skenovanie bezprostredného okolia ale nebude jedinou čerešničkou na torte tohtoročných generácií. Bližšie nešpecifikované zdroje spomínajú okrem iného ešte citeľne vyššiu kvalitu fotografií, čo vraj zabezpečí tretí snímač na konštrukcii a pokročilý obrazový čip v útrobách nadchádzajúcich iPhonov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať