Vizionár Elon Musk sa chce na Mesiac dostať čo najrýchlejšie. Minulý štvrtok oboznámil s touto správou všetkých fanúšikov na svojom Twitteri.

Elon Musk a jeho vízie budúcnosti, v ktorej budeme cestovať vesmírom a užívať si vesmírny turizmus sú veľmi populárne. Vo štvrtok na svoj Twitter pridal príspevok, v ktorom tvrdí, že sa na Mesiac chce dostať čím skorej. Okrem toho uverejnil aj niekoľko detailov o motore Raptor, ktorý má potenciál vystreliť obrovskú kozmickú loď Starship od spoločnosti SpaceX do vesmíru, a to doslova.

Prečo chce  Musk zrazu cestovať skôr na Mesiac ako na Mars?

Elon označil svoju kozmickú loď Starship za ultimátne dobré osobné plavidlo, ktoré by mohlo dopraviť ľudí až na červenú planétu. Teraz však začal snívať o Mesiaci. Kde nastala chyba? Existuje veľká šanca, že zmena plánu má čo to dočinenia s obmedzeným rozpočtom. Začiatkom tohto roka totiž prepustila spoločnosť SpaceX až 10 % svojich zamestnancov z dôvodu „strategickej reorganizácie“.

Vysielanie tisícok satelitov do vesmíru a vývoj obrovských vesmírnych lodí sú veľmi nákladné záležitosti. Aj keby sme pred rozpočtom zavreli oči, stále je tu japonský miliardár, ktorému Muskova spoločnosť sľúbila výlet okolo Mesiaca práve na palube Starship. Elon sa teda musí posnažiť dostať na Mesiac či chce, či nechce.