TOP 5: Najpopulárnejšie sociálne siete za rok 2018!

Každý z nás ich používa dennodenne či už podvedome kvôli nude, alebo cielene už s akýmkoľvek zámerom. Ktoré z nich ale boli v roku 2018 najobľúbenejšie?

Sociálne siete. Každý z nás ich používa dennodenne či už podvedome kvôli nude alebo cielene už s akýmkoľvek zámerom. Dôležité je však to, že mnohí by si bez sociálnych sietí dnes nevedeli predstaviť normálne fungujúcu spoločnosť. A niet sa čo čudovať, keďže nám v mnohých ohľadoch naozaj uľahčujú život.

Nie všetky sociálne siete sú však rovnako populárne, o čom svedčí aj nižšie uvedený zoznam piatich najpoužívanejších sociálnych sietí za rok 2018 (do októbra).

5. WeChat

WeChat, čínske sociálne médium, ktoré sa pýšilo 1 058 miliónmi aktívnych používateľov, obsadilo na zozname piatu priečku. Ide o pomerne štandardnú chatovaciu aplikáciu, ktorú môžeme prirovnať napríklad k Messengeru či WhatsAppe. U nás síce možno nie je až tak veľmi využívaná, no v Číne je to absolútna jednotka na trhu.

Aplikácia je dostupná pre Android, Windows 10, iOS a macOS.

4. Facebook Messenger

Určite sa dalo čakať, že sa na tento zoznam dostane aj Facebook Messenger, chatovacia aplikácia od Facebooku. Aktívne ju v spomínanom období využívalo až 1 300 miliónov ľudí, čo je naozaj úctyhodné číslo na aplikáciu, ktorá slúži predovšetkým na komunikáciu.

3. WhatsApp

Bronzovú medailu získava ďalšia veľmi populárna chatovacia aplikácia spadajúca do portfólia Facebooku. Táto aplikácia sa v roku 2018 tešila neskutočným 1 500 miliónom aktívnych používateľov.

Dostupná je pre pre Android, iOS, macOS, Windows PC a samozrejme aj Windows telefóny.

2. YouTube

Ďalšie obrovské meno na zozname. Druhú priečku obsadila platforma YouTube, ktorá sa od predchádzajúcich umiestnených odlišuje najmä jej účelom.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Hovoríme totiž o platforme, kde môžu šikovní tvorcovia videí zverejňovať svoju tvorbu, čo im ponúka nekonečné more možností a, samozrejme, aj nejaký ten zárobok. Tento skvelý obsah, za ktorým zväčša stojí dlhý čas strávený strihaním a inými úpravami, si potom môžeme my pozrieť celkom zadarmo.

Platformu v roku 2018 používalo fantastických 1 900 miliónov používateľov. Dobrá práca, YouTube!

1. Facebook

Mnohí to čakali, mnohí zase dúfali, že prvú priečku obsadí Instagram. Avšak s 2 234 miliónmi aktívnych používateľov sa nemôžeme čudovať, že Facebook s naozaj dostatočným náskokom skončil na prvom mieste.

Facebook pozná takmer každý na svete. S rapídnym vzostupom však prišli aj veľké pády, ako boli aj pomerne nedávne “kauzy” spojené s osobnými údajmi používateľov.

Hoďme však tentokrát kontroverzie za hlavu a sústreďme sa len na čísla, ktoré má Facebook, či už sa nám to páči alebo nie, naozaj vysoké. Nestačí teda nič iné, než pogratulovať absolútnej jednotke medzi sociálnymi sieťami.

Celkový prehľad

Pokiaľ sa chceš pozrieť ako si viedli ostatné siete v roku 2018, pozri si celkový prehľad priamo tu:

FOTO: statista.com
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať